خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یورش نیروهای امنیتی به شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری محسن دکمه‌چی

یورش نیروهای امنیتی به شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری محسن دکمه‌چی

خبرگزاری هرانا – برگزاری مراسم خاکسپاری محسن دکمه چی، که روز دوشنبه بر اثر بیماری  سرطان و عدم رسیدگی پزشکی جان باخت، با یورش نیروهای امنیتی و لباس شخصی ها به خانواده و حاضرین مواجه شد، که قصد دستگیری شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری را داشتند.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، روز چهارشنبه دهم فروردین ماه، جمعیت زیادی در بهشت زهرا حضور یافتند تا مراسم خاکسپاری محسن دکمه چی، را برگزار کنند، اما در ساعات پایانی مراسم، ماموران با هجوم به برخی شرکت کنندگان، قصد بازداشت آنها را داشتند ، که جمعیت حاضر به مقابله با آنها بر خاسته و از دستگیری ممانعت نمودند.

 

این گزارش می افزاید نیروهای امنیتی که تعداد آنها بیش از صد تن تخمین زده می شد، از بدو شروع مراسم خاکسپاری اقدام به ایجاد مزاحمت برای حاضرین نمودند و حتی اقدام به توهینهای زننده به خانم های حاضر در این مراسم نمودند.

هنوز از تعداد بازداشتی های احتمالی این مراسم، اطلاعی در دست نیست.

از سویی گفته می شود که در حین تشیع پیکر، مامورین وزارت اطلاعات با همسر داغدار نامبرده، تماس برقرار کرده او را به ستاد پیگیری وزارت اطلاعات احضار کردند.

گفتنی است بعد از جانباختن زندانی سیاسی “محسن دکمه چی”، خانواده وی همراه با تعدادی از اقوام نزدیک و سایر بستگان آن مرحوم، شامگاه سه شنبه در مقابل بیمارستان مدرس تهران تحصن کرده و خواستار دریافت پیکر وی از مسئولین شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید