خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۰, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۰۴ ساعت ۱۵:۱۷:۲۷

    خانه  > زندانیان  >  بی‌خبری مطلق از وضعیت امیر گل، دانشجوی دانشگاه شریف

بی‌خبری مطلق از وضعیت امیر گل، دانشجوی دانشگاه شریف

خبرگزاری هرانا – با گذشت نزدیک به یک ماه از بازداشت امیر گل، دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف هیچ اطلاعی از وضعیت وی و محل نگهداری دقیق او در دست نیست.

امیر گل که از هفتم اسفند ۸۹ و درپی احضار به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات بازداشت شد، تاکنون هیچ تماس تلفنی نداشته و این امر موجب نگرانی خانواده و نزدیکان او شده است. تنها در روز هفتم اسفند، نهادهای امنیتی طی تماسی تلفنی با خانواده گل اظهار داشته‌اند که امیر گل بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، با توجه به فرارسیدن سال نو شمسی و آزادی و مرخصی تعدادی از زندانیان سیاسی، بی‌خبری از این دانشجوی زندانی، نگرانی‌ها را در مورد وضعیت او افزایش داده است.

در ماه‌های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بازداشت شدند. در پی تجمع ۲۵ بهمن ماه سال گذشته در دانشگاه شریف دست‌کم ۱۸ نفر از دانشجویان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. امین مهدوی، شقایق حیرانی، فرزانه کرمی، پوریا نادری، سامان فرحت، محمد نراقی، محمد سلحشور، عارف بلندنظر و سیاوش جباریان ۹ تن از دانشجویان دانشگاه شریف شامگاه ۲۵ بهمن دستگیر شدند. شیما وزوایی، ۲۶ بهمن‌ماه و در پی مراجعه ماموران امنیتی به محل کارش، دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

همچنین سیامک سهرابی،‌ جواد سوهانکار، علی اکبر محمد‌زاده، امیر هوشنگ نوایی، بهزاد عالی‌پور و محمد افخمی اعضای انجمن اسلامی دانشگاه، نادر رضایی، عضو شورای صنفی دانشگاه و علی مرشدلو دیگر دانشجوی شریف نیز از جمله دانشجویان بازداشت‌شده‌ی دانشگاه شریف در ماه‌های اخیر بوده‌اند که برخی از آنان آزاد شده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید