خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۹, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۹ ساعت ۱۴:۵۷:۰۵

    خانه  > زندانیان  >  شماری از زندانیان سیاسی به مرخصی نوروزی آمدند

شماری از زندانیان سیاسی به مرخصی نوروزی آمدند

خبرگزاری هرانا – در آستانه عید نوروز در ایران شماری از زندانیان سیاسی با قرار وثیقه های سنگین (بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومانی) به مرخصی آمده اند.

به گزارش دانشجو نیوز، تا کنون پروین جوادزاده، فیض الله عرب سرخی، حمزه کرمی، فرید طاهری، مهدی اقبال، علی جمالی، زهرا جباری، محمد مقیسه، آرش علایی، لیلا توسلی، محسن امین زاده، محمد اولیایی فر، بابک داشاب و هدی صابر از زندان اوین خارج شده اند.

در بین زندانیان سیاسی ذکر شده میلاد اسدی فعال سرشناس دانشجویی نیز به مرخصی آمده است.

میلاد اسدی، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در تاریخ ۹ آذر سال ۸۸ دستگیر و سپس در اواخر اردیبهشت سال ۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. در دادگاه مذکور بهاره هدایت دیگر عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت نیز به ۹ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد که این احکام از سنگین ترین احکام حبس برای فعالین دانشجویی می باشد.

گفتنی است که تعداد دیگری از زندانیان سیاسی نیز ممکن است تا ساعتی دیگر به مرخصی نوروزی بیایند.

هم اکنون بیش از ۱۷۰ زندانی سیاسی در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی اند که اغلب آنها از زندانیان حوادث پس از انتخابات هستند. همچنین بیش از سی زندانی سیاسی نیز در زندان رجایی شهر به سر می برند .برخی از آمارها از زندانی بودن بیش از هزار زندانی سیاسی در سراسر کشور حکایت دارد. این آمارها مربوط به زندانیانی است که مشغول گذراندن دوران محکومیت خود هستند و اسامی صدها زندانی که در بازداشت موقت به سر می برند دیده نشده است گفته می شود در تظاهرات اعتراضی ۲۵ بهمن و همین طور تظاهرات های اسفندماه امسال چندهزار نفر بازداشت شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید