خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۸۹, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۴ ساعت ۵:۲۲:۴۲

    خانه  > زندانیان  >  افزایش ۴۰ درصدی آمار زندانیان در یزد

افزایش ۴۰ درصدی آمار زندانیان در یزد

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری استان یزد ضمن اشاره به اینکه میزان زندانیان استان نزدیک به ۳ هزار نفر است و از این تعداد حدود ۵۵ درصد غیر بومی و ۴۵ درصد بومی هستند، اعلام کرد که این رقم در سال جاری نسبت به سال گذشته “۴۰ درصد” افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، غلامحسین حیدری طی سخنانی در جمع مسئولان قضایی استان یزد ضمن ارائه گزارش کاملی از عملکرد دستگاه قضایی این استان در سال جاری، گفت: مواد مخدر و سرقت بیشترین جرم زندانیان استان است و در سال جاری تعداد زندانیان نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش یافته است.

بنابر این گزارش، حیدری بدون اشاره به ناکارآمدی دستگاه قضا در کاهش وقوع جرم و بزه، افزود: با توجه به پیچیدگی جامعه و تغییر ساختار آن، قوه قضاییه به تنهایی نمی‌تواند بحث پیشگیری از وقوع جرم را دنبال کند و این امر به یک عزم ملی نیاز دارد.

همچنین محمدعلی صدوقی امام جمعه یزد نیز که در این جلسه حضور داشت به این مهم که قوه قضاییه در پیشگیری از جرایم موفق نبوده معترف شد و گفت: متاسفانه آمار‌ها موید افزایش میزان جرایم در جامعه است و پیشگیری از وقوع جرم بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

این اظهارات مسئولین در حالی عنوان می‌شود که در چند سال اخیر به آمار زندانیان در اغلب شهرها اضافه شده است و این در حالیست که امکانات خاصی به بازداشتگاه ها و زندان ها افزوده نشده است.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید