خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۳ ساعت ۴:۳۰:۳۹

    خانه  > زندانیان  >  نیاز فوری مجید دری به رسیدگی پزشکی

نیاز فوری مجید دری به رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – در حالیکه وضعیت جسمانی مجید دری بسیار وخیم است، به گفته یکی ازنزدیکان این دانشجوی زندانی، پیگیری‌های خانواده وی برای مرخصی استعلاجی همچنان بی‌نتیجه مانده است.

به گزارش جرس، دادستان علت موافقت با مرخصی مجید دری را نامه‌های نوشته شده توسط وی به مناسب‌های روزجهانی زن و روز دانشجو اعلام کرده است.

گفتنی است مسئولان اداره اطلاعات کرج ضمن تهدید پدر و مادر این دانشجوی زندانی و محروم از تحصیل آن‌ها را مجبور به امضای تعهدنامه مبنی بر عدم اطلاع رسانی در خصوص مظالم روا داشته شده بر پسرشان کرده‌اند و به آن‌ها گفته‌اند اگر از رسانه‌ها با شما تماس گرفتند و جویای حال فرزندتان شدند تلفن را قطع کنید. به همین سبب آن‌ها نمی‌توانند در خصوص وضعیت بسیار وخیم جسمانی فرزندشان اطلاع رسانی کنند.

یکی از نزدیکان مجید دری در خصوص وضعیت “نگران کننده” وی به خبرنگار جرس گفت: “الان دو سه روز است که مجید دچار سرگیجه شدید می‌شود و نمی‌تواند از جایش بلند شود. دو هفته پیش هم زیر سرم بستری بوده و در حالیکه وی نیاز به رسیدگی پزشکی فوری دارد اما از بردن وی نزد پزشک متخصص مغز و اعصاب جلوگیری بعمل می‌آید.”

شایان ذکر است مجید دری، دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه علامه در شرایط بسیار سختی دوران تبعید خود را در زندان بهبهان می‌گذراند. خانوده مجید دری بار‌ها از طرق قانونی پیگیر وضعیت پرونده پسرشان بوده‌اند اما مسئولان قوه قضائیه ضمن اذعان به عدم استقلال قضائی حتی از دریافت متن تظلم خواهی ایشان به خود قوه قضائیه امتناع نموده‌اند.

مجید دری بار‌ها و بار‌ها از اقدام ناجوانمردانه قاضی پیر عباس در جلسه دادگاه و عدم اجازه دفاع از اتهام محاربه و صدور حکم بر مبنای همین اتهام در جلسه آخر گفته است و تاکنون تلاش خانوده دری، مبنی بر پیگیری قضایی این اقدام قضات دادگاه‌های انقلاب بی‌نتیجه بوده است.

مجید دری طی نامه‌ای هشتم مارس را به همه زنان آزادی خواه تبریک گفته بود: “هشتم مارس روز جهانی زن را به تمام زنان کشورمان، بخصوص آنان که در راه آزادی و رفع تبعیض‌ها می‌جنگند تبریک می‌گویم.
مهدیه، کاملیا، ژیلا، بهاره، خانم محتشمی‌پور، مهسا امرآبادی و…
یک تبریک ویژه هم خدمت دلاور زن سبزمان دارم، خانم زهرا رهنورد به امید روزی که که دیگر لازم نباشد برای بدیهیات بجنگیم.”
مجید دری از ۱۸ تیرماه ۱۳۸۸ بازداشت شد و در دادگاه به شش سال و نیم حبس در تبعید (شهر بهبهان) محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید