خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ محکومیت اشرف علیخانی، وبلاگ نویس به ۳ سال حبس قطعی

هرانا؛ محکومیت اشرف علیخانی، وبلاگ نویس به ۳ سال حبس قطعی

خبرگزاری هرانا – اشرف علیخانی، وبلاگ نویس، از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر به ۳ سال حبس قطعی و پرداخت ۳۰۰ هزار تومان جریمهٔ نقدی محکوم شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، حکم ۳ سال حبس خانم اشرف علیخانی که پیش‌تر از سوی قاضی صلواتی رئیس شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب تهران صادر شده بود، روز ۱۸ اسفندماه توسط دادگاه تجدید نظر تایید و به ایشان ابلاغ شده است.

اتهامات این وبلاگ نویس “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی کشور، از طریق شرکت عامدانه در اغتشاشات خیابانی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق ارتباط با شبکه ماهواره‌ای ضد انقلاب و ارسال ایمیل و انتشار مطالب موهن نسبت به نظام اسلامی در فضای مجازی، وبلاگ و تحریک دیگران به شرکت در تجمعات غیر قانونی و اغتشاشات و مقابله با نظام جمهوری اسلامی”، “نگهداری و استفاده از تجهیزات دریافت از ماهواره” عنوان شده است.

وی در شهریور ماه سال جاری توسط قاضی صلواتی مورد محاکمه قرار گرفته بود.

اشرف علیخانی در ۱۶ بهمن ماه ۱۳۸۸ بوسیلهٔ چند تن از مامورین وزارت اطلاعات در منزلش بازداشت و بلافاصله به زندان اوین منتقل شد. این در حالیست که وی تاکنون هیچ سابقه و فعالیت سیاسی نداشته است.

گفتنی ست که اشرف علیخانی در دوم اسفند ماه یعنی پس از شانزده روز به قید وثیقه آزاد شده بود.

شایان ذکر است که بر اساس گفتهٔ قاضی شعبهٔ ۵۴، ظرف یک ماه آینده خانم علیخانی توسط دایرهٔ اجرای احکام به زندان احضار خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید