خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  انتقال دو تن از فعالین دانشجویی دانشگاه شهرکرد به زندان این شهر

انتقال دو تن از فعالین دانشجویی دانشگاه شهرکرد به زندان این شهر

خبرگزاری هرانا – به دنبال افزایش فشارها بر فعالان دانشجویی، عباس پشمی دبیر تشکیلات انجمن اسلامی دانشگاه شهرکرد و محمد حیدرزاده عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت به زندان شهرکرد منتقل شدند.

به گزارش دانشجو نیوز، این فعالان دانشجویی روز دوشنبه ۱۶ اسفند به ستاد خبری اطلاعات احضار شده بودند.

محمد حیدرزاده متولد ۱۳۶۸ ساکن اهواز بوده که در سال ۱۳۸۶ موفق به قبولی در رشته مهندسی مکانیک جامدات دانشگاه شهرکرد شده بود.

وی در بدو ورود به دانشگاه، عضو شورای انجمن اسلامی دانشکده مهندسی دانشگاه شهر کرد شده بود. در جریان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، عضو شورای مرکزی شاخه دانشجوئی مهندس میرحسین موسوی شده بود. محمد حیدرزاده در مهر ماه ۸۸ به دلیل فعالیت‌هایش به ستاد خبری اداره اطلاعات استان احضار شده بود. وی در حوادث ۱۳ آبان سال گذشته به دلیل آنکه یکی از سازمان دهندگان تظاهرات در سطح دانشگاه بود از سوی کمیته انضباطی دانشگاه به دو ترم معلق محکوم شده بود. مسئولین دانشگاه شهر کرد تحت فشار نیروهای امنیتی محمد حیدرزاده را به دلیل فعالیت‌های اخیرش در اتحادیه انجمن‌های اسلامی کل کشور (دفتر تحکیم وحدت) از خوابگاه دانشجوئی اخراج می‌کنند. این اخراج غیر قانونی در حالی صورت می‌گیرد که دانشگاه موظف به اسکان دانشجویان مقطع روزانه در خوابگاه دانشجوئی است.

حیدرزاده در روز یکشنبه ۱۶ آبان پس از احضار به اداره اطلاعات شهر کرد بازداشت شد و به زندان اوین منتقل شد. وی پس از گذشت سه هفته از بازداشت، در روز ۸ دی ماه با قید وثیقه آزاد شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید