خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۹, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۱۰ ساعت ۹:۰۳:۳۰

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ آزادی موقت زندانی مسیحی “کشیش “ویلسون عیسوی” با سپردن وثیقه”

هرانا؛ آزادی موقت زندانی مسیحی “کشیش “ویلسون عیسوی” با سپردن وثیقه”

خبرگزاری هرانا – زندانی مسیحی  کشیش “ویلسون عیسوی” که به مدت ۵۴ روز در زندان بسر  برد به قید وثیقه تا زمان رسیدگی به اتهاماتش آزاد شد.

به گزارش هرانا، کشیش ویلسون عیسوی پس از ۵۴ روز بازداشت در زندان دستگرد اصفهان عصر روز یک شنبه با تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه از زندان به صورت موقت آزاد شد.

کشیش ویلسون عیسوی” شبان کلیسای پنطیکاستی کرمانشاه پس از ۵۴ روز بازداشت در زندان دستگرد اصفهان ، ساعت ۵ بعدازظهر روز یکشنبه ۸ فروردین ماه ۱۳۸۹ ( ۲۸ مارچ ۲۰۱۰ ) با سپردن وثیقه بطور موقت آزاد شد. اما وی همچنان باید منتظر باشد تا در روزها و یا ماههای آینده ، جهت بررسی پرونده به  اتهام ایشان مجددا به دادگاه احضار شود. منابع خبری وضعیت روحی وی را خوب و رضایتبخش توصیف کرده اند.

طبق اطلاعات دریافتی  به کشیش ویلسون  دستور داده شده که حق بازگشت به کلیسای کرمانشاه و یا بازگشائی مجدد آن را ندارد. کلیسای پنطیکاستی کرمانشاه یکی از سه کلیسای آشوری ایران است که در سال گذشته پس از کلیساهای آشوری “شهرآرا  در تهران” و ” ارومیه”  که توسط مقامات امنیتی جمهوری اسلامی به بهانه ترویج مسیحیت در بین فارسی زبانان مسلمان و بشارت انجیل  تعطیل شدند همچنان درهای آن بروی مسیحیان بسته است.

کلیسای کرمانشاه درست یکماه قبل از بازداشت کشیش “ویلسون عیسوی”  در اصفهان در تاریخ (۱۲ دی ۱۳۸۸) برابر با ( ۲ ژانویه ۲۰۱۰ ) توسط ماموران امنیتی پلمپ شده بود . این در حالی بود که کلیسای مذکور مدتها بود به علت نیاز به تعمیرات ساختمانی و فرسوده بودن سقف آن فعالیت مستمری نداشت.

لازم به ذکر است، کشیش ویلسون روز ۱۳ بهمن ماه ۱۳۸۸ (۲ فوریه ۲۰۱۰) در منزل یکی از دوستان قدیمیش در شاهین شهر اصفهان بازداشت شده بود.

پس از دستگیری رهبر کلیسای آشوری کرمانشاه توسط ماموران امنیتی تا چندین هفته از وضعیت و محل نگهداری ایشان حتی خانواده و نزدیکانش اطلاعی نداشتند. تا سرانجام پس از انتشار خبر بازداشت  ایشان  از سوی رسانه های داخلی و خارجی و موج حمایت ها از سوی مجامع و سازمانهای بین المللی و مدافع حقوق بشر در این مورد ، پس از گذشت بیش از یک ماه ، به همسرش اجازه دادند تا با او در زندان ملاقات کند . پس از این ملاقات همسر” ویلسون عیسوی” اعلام کرد که آثار ضرب و شتم در بدن شوهرش مشاهده کرده است و یکی از مسئولین زندان هم  به ایشان گفته است که وی (کشیش ویلسون ) به جرم ترویج مسیحیت در بین مسلمانان حکم اعدام برای ایشان صادر خواهد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید