خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۹, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۸ ساعت ۰:۳۲:۴۰

    خانه  > زندانیان  >  وخامت وضعیت جسمانی آرتین غضنفری و ابتلای وی به عفونت ریه

وخامت وضعیت جسمانی آرتین غضنفری و ابتلای وی به عفونت ریه

خبرگزاری هرانا – آرتین غضنفری، شهروند بهایی، وضعیت جسمی مساعدی ندارد و در زندان به بیماری “عفونت ریه” مبتلا شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، غضنفری که تنها یک هفته پس از آزادی اش، روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه مجددا بازداشت شد، در ایام نوروز در زندان اوین بیمار شده بود و به دلیل تعطیلی بهداری اوین، موفق به ملاقات با پزشک نشده است و تنها پس از آزادی تحت درمان بوده است.

به گفته نزدیکان وی، این شهروند بهایی به همین دلیل دچار “عفونت ریه” شده و پزشک متخصص پس از معاینه اعلام کرد که عفونت “وارد خون او شده است.”

لازم به ذکر است این شهروند بهایی نزدیک به دو ماه را در سلول انفرادی به سر برد و در مدت بازداشت تحت فشار شدید از سوی بازجویان قرار داشت.

روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه، بعد از احضار مجدد غضنفری به او این‌گونه اعلام شد که آزادی وی اشتباها صورت گرفته و به دلیل نقص پرونده مجبور به بازداشت مجدد او می‌باشند ولی این مراحل بیش از ۴۸ ساعت به طول نخواهد انجامید و احتمالا او با تشدید مبلغ وثیقه آزاد خواهد شد.

آرتین غضنفری در تاریخ ۱۳ دی‌ماه به همراه ۱۲ شهروند بهایی دیگر بازداشت و در ۱۴ فروردین‌ماه آزاد شد. آزادی کوتاه مدت وی نیز در حالی صورت پذیرفت که بازجویان پرونده علی رغم دستور قاضی از آزادی وی ممانعت به عمل آورده بودند.

شایان ذکر است که دادگاه آقای غضنفری نیز روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه برگزار شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید