خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۱ ساعت ۲۰:۳۶:۴۱

    خانه  > زندانیان  >  ضرب و شتم ۷ زندانی برای پرونده سازی بر علیه اسانلو

ضرب و شتم ۷ زندانی برای پرونده سازی بر علیه اسانلو

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۲۳ اسفند ماه بطور غیر مترقبه و ناگهانی آقای منصور اسانلو رئیس هیئت مدیره سندیکای شرکت اتوبوس رانی واحد تهران و حومه توسط حفاظت و اطلاعات زندان فراخوانده شد.

پس از مراجعه او را به اتهام واهی که قصد برگزاری مراسم چهارشنبه سوری را دارد به سلولهای انفرادی بند ۵ منتقل می کنند ولی بدلیل پر بودن سلولهای انفرادی این بند او را به بند عمومی ۵ زندان گوهردشت کرج معروف به بند متادون منتقل می کنند و در کنار زندانیان که اعتیاد شدید دارند و مبتلا به بیماریهای واگیر دار هستند قرار می دهند. زندانیان سیاسی در این بند از هیچ امنیتی برخوردار نیستند.

به گزارش فعاین حقوق بشر و دموکراسی، از طرفی دیگر برای پرونده سازی علیه آقای اسانلو روز یکشنبه همزمان با انتقال او به بند ۵ چهار تن از زندانیان سالن ۱۲ بند ۴ را به حفاظت و اطلاعات احضار کردند و برای مدت طولانی آنها را با باتون های برقی تحت شکنجه های وحشیانه قرار دادند. از آنها خواسته شده که علیه آقای اسانلو اعتراف کنند که برای اجرای مراسم چهارشنبه سوری پتوها را قرار بود به آتش بکشند.زندانیان بی دفاع که بدن آنها در اثر شکنجه دچار کبودی شدید بود حاضر به چنین اعترافات دروغین نشدند.

در تلاشی دیگر روز دوشنبه ۲۴ اسفند ماه ۳ زندانی بی دفاع دیگر که از جمله آنها آقای شهریاری بود به حفاظت زندان گوهردشت کرج احضار شدند . آنها را هم برای مدت طولانی تحت شکنجه های غیر انسانی با باتونهای برقی قرار دادند . از این ۳ زندانی خواسته شده بود اعتراف کنند که قصد همکاری با آقای اسالو برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری را داشتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید