خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۹, 13th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۰۵ ساعت ۶:۴۷:۰۵

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ یک ماه بلاتکلیفی یک شهروند مسیحی در زندان اوین

هرانا؛ یک ماه بلاتکلیفی یک شهروند مسیحی در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – یک شهروند مسیحی باگذشت بیش از یک ماه از بازداشت همچنان بدون دسترسی به وکیل و تفهیم اتهام در زندان اوین نگهداری می شود.

به گزارش هرانا، “واهیک آبرامیان” شهروند ارمنی با تابعیت دو گانه ایران و هلند از روز شنبه یکم اسفند ماه توسط ۳ تن از ماموران وزارت اطلاعات در هنگام خروج از منزل یکی از دوستانش بازداشت و روانه زندان اوین شده است و از زمان بازداشت تا کنون حق دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده از وی سلب شده است.

گفتنی است، ماموران وزارت اطلاعات در هنگام بازداشت وی اقدام به فیلمبرداری از وی نموده و در حکم بازداشت نامبرده ذکر شده است که در صورت مقاومت با توسل به خشونت اجازه بازداشت او را دارند.

آبرامیان که جزئ اقلییت مذهبی در ایران محسوب می گردد تا کنون با خانواده خود تماسی نداشته است و این امر موجب نگرانی روز افزون خانواده وی شده است، خانواده وی ابراز امیدواری کردند ” از آنجایی که وی مرتکب اعمال خلاف قانون نشده است بزودی از زندان آزاد شود”

لازم به ذکر است، با گذشت یکماه از بازداشت نامبرده هنوز اتهامی برای دستگیری ایشان از سوی مراجع قضایی اعلام نشده است نامبرده بدون اجازه ملاقات و حق داشتن وکیل همچنان در زندان اوین بسر می برد، بی اطلاعی و بی خبری از وضعیت ایشان باعث موجی از نگرانی در میان مسیحیان و خانواده وی شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید