خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بهمن احمدی امویی به زندان اوین بازگشت

بهمن احمدی امویی به زندان اوین بازگشت

خبرگزاری هرانا – بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار پس از ۷۲ روز آزادی موقت، عصر نهم خرداد ماه، با بدرقه ی جمعی از دوستانش مجددا به زندان اوین بازگشت.

به گزارش سایت تا آزادی روزنامه نگاران زندانی، هشتم خرداد ماه، در تماسی تلفنی از دادستانی تهران به این روزنامه نگار گفته شد که مرخصی اش تمدید نشده و باید خود را تا شب به زندان اوین معرفی کند. اما این روزنامه نگار به دلیل برگزاری دادگاه همسرش ژیلا بنی یعقوب، ترجیح داد در این دادگاه همسرش را همراهی کند و بعدازظهر همان روز خود را به زندان اوین معرفی کرد.

بهمن احمدی امویی و ژیلا بنی یعقوب در شامگاه ۳۰ خرداد ماه سال گذشته در منزل شان بازداشت و راهی زندان اوین شدند. بهمن امویی در دادگاه اولیه به هفت سال و چها ر ماه زندان محکوم شد و سپس در دادگاه تجدید نظر حکمش به پنج سال حبس قطعی تبدیل شد.

او که در ۲۷ اسفند ماه سال گذشته، با تودیع وثیقه پانصد میلیون تومانی به مرخصی آمد، به هنگام بازگشت به زندان اوین هم چنان مقاوم و پرروحیه بود. مدام لبخند می زد و از دوستانی که او را تا زندان اوین همراهی کرده اند ،تشکر می کرد. در صحبت هایش به دیگران روحیه می داد و این اطمینان که تحمل زندان برایش دشوار نیست.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید