خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  ماندن مهدیه گلرو در زندان به دلیل عدم توان در تامین وثیقه

ماندن مهدیه گلرو در زندان به دلیل عدم توان در تامین وثیقه

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از دو هفته از صدور قرار وثیقه برای مهدیه گلرو، خانواده ی وی توان پرداخت وثیقه سنگین ۷۰۰ میلیون تومانی را نداشته و به همین علت وی هم چنان در زندان می باشد.

به گزارش دانشجونیوز،  مهدیه گلرو به همراه همسرش در آذرماه سال گذشته به اتهامات واهی بازداشت شدند. همسر وی که هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشته پس سه ماه بازداشت و با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد در حالی که مهدیه گلرو کماکان در بازداشت ماند، تا سرانجام دو هفته پیش قاضی پرونده قرار وثیقه بسیار نامعقول ۷۰۰ میلیون تومانی برای وی صادر کرد.


پیش از این همسر گلرو در دیدار با کروبی وضعیت تبدیل قرار همسرش را چنین توصیف کرده بود: “قاضی پرونده، برای ایشان وثیقه ۷۰۰ میلیونی صادر کرده که متاسفانه تامین آن از توان ما خارج است و عملاً به معنای ماندن همسرم در زندان است. علیرغم تلاش های فراوان، متاسفانه هنوز موفق به دیدار قاضی پرونده وی آقای پیرعباس نشده ایم و در این رابطه هیچگونه همکاری انجام نمی گردد”.

لازم به ذکر است گلرو پیش از این به یک سال حبس تعلیقی محکوم گشته بود که با احتساب حکم فعلی اش (۲ سال و ۴ ماه حبس تعزیری) می بایست ۳ سال و ۴ ماه در زندان بماند.

صدور قرارهای نامعقول و خارج از قاعده اخیرا به یکی از ابزارهای سرکوب و ایجاد رعب در میان معترضان تبدیل گشته است. قضات پرونده به خوبی بر وضعیت مالی زندانیان سیاسی و عقیدتی اشراف دارند و هدف آنان از صدور چنین وثیقه های غیر قابل پرداختی اعمال فشار بر خانواده های زندانیان سیاسی است.

تعدادی از دانشجویان و دوستان مهدیه گلرو ضمن تشریح پرونده وی، از کلیه کنشگران مدنی و هم میهنان تقاضامند کرده اند تا در صورت توان خانواده گلرو را به منظور تودیع وثیقه یاری نمایند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید