خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ بلاتکلیفی و تداوم بازداشت سه تن از بنیانگذاران یک انجمن فرهنگی

هرانا؛ بلاتکلیفی و تداوم بازداشت سه تن از بنیانگذاران یک انجمن فرهنگی

خبرگزاری هرانا – سه تن از اعضای یک انجمن فرهنگی با نام های دکتر ابراهیم بابایی، مهدی کوهکن و محسن صادقی نور، پس از گذشت ۴ ماه از زمان بازداشتشان، در شرایط مبهمی در زندان اوین نگهداری می شوند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی اعتراضات مردمی ۶ دی ماه سال گذشته (عاشورا)، ۱۶ تن از اعضای یک انجمن فرهنگی موسوم به “فرزندان ایران بزرگ” در تهران توسط مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدند و بازجویان ضمن برخورد نامناسب به ضرب و شتم ایشان پرداختند.

۱۳ تن از اعضای این انجمن پس از گذشت چند روز و با اخذ تعهد کتبی مبنی بر خودداری از ادامه ی فعالیت های فرهنگی پاسداری از میراث فرهنگی و برگزاری جشن های باستانی ایران زمین، آزاد شدند اما از آزادی دکتر ابراهیم بابایی، مهدی کوهکن و محسن صادقی نور ممانعت به عمل آمد.

نیروهای امنیتی ضمن فشار بر خانواده ها مبنی بر عدم رسانه ای کردن این موضوع؛ بدون تفهیم اتهام مشخصی، این سه تن را مجبور به اخذ اعترافات دروغین کرده و خبر از فرستادن پرونده ی ایشان به دادگاه در آینده ای نزدیک داده اند.

گفتنی است این سه تن که دو ماه از زمان بازداشت خود را در سلول های انفرادی گذراندند، پیش از نوروز ۸۹ به بند ۳۵۰ منتقل شدند و هم اینک نیز در این بند نگهداری می شوند.

شایان ذکر است که آقای بابایی جانباز ۴۷ درصد جنگ ایران وعراق است. وی هم اینک از بیماری قلبی و سیاتیک به شدت رنج می برد و آقایان کوهکن وصادقی نور نیز به علت ضرب وشتم های متعدد در زندان، دچار بیماری های جسمی و روحی شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید