خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ زندگی نامه عبدالرضا قنبری معلم و مدرس دانشگاه محکوم به اعدام

هرانا؛ زندگی نامه عبدالرضا قنبری معلم و مدرس دانشگاه محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا – عبدالرضا قنبری نویسنده، معلم و استاد دانشگاه اواخر سال گذشته از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شد.

بنا بر اطلاع گزارشگران هرانا، عبدالرضا قنبری معلم پاکدشتی که روز دوشنبه ۱۴ دی ماه ۸۸ در دفتر دبیرستان مدرس حصار امین پاکدشت و در حین انجام تدریس توسط ۵ تن از مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ در زندان اوین منتقل شد  پس از گذشت یک ماه توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محاکمه و به اعدام محکوم شده است.
متن زیر مختصری از زندگی نامه این معلم اعدامی است که اشاره ای  به فعالیت های فرهنگی نامبرده نیز دارد.

آقای قنبری در تاریخ ۱۷ خرداد ۱۳۴۶ در خانواده ای متوسط و فرهنگی در روستای چماز کتی قائم شهر در استان مازندران به دنیا آمد، تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای چمازکتی  گذراند  تحصیلات دوره متوسطه را در رشته فرهنگ و ادب در دبیرستان مطهری قائم شهر به پایان برد، وی سپس وارد دانشکده ادبیات واحد نوشهر- چالوس شد و در دوره کارشناسی زبان و ادبیات فارسی در سال۱۳۷۴ فارغ التحصیل شد و در مهر همان سال به استخدام آموزش و پرورش در آمد و در دبیرستانهای شهرستان گرمسار از استان سمنان مشغول به کار شد وی در سال ۷۶ در دانشکده ادبیات واحد تهران موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شد و همزمان با تدریس در مدارس به تدریس در دانشگاه نیز مشغول شد.

آقای قنبری در روز سه شنبه ۱۳ شهریور سال ۸۶ توسط مأموران وزارت اطلاعات مازندران بازداشت شد و به مدت ۱۲۰ روز را در سلول  انفرادی گذراند و سپس در دی ماه ۸۶ آزاد شد و به حکم دادگاه انقلاب ساری به ۶ ماه انفصال از خدمت محکوم و از تدریس وی جلوگیری به عمل آمد و در همان سال به شهرستان پاکدشت در استان تهران تبعید شد.

روز دوشنبه ۱۴ دی ماه ۸۸ در دفتر دبیرستان مدرس حصار امین پاکدشت و در حین انجام تدریس توسط ۵ تن از مأموران وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ در زندان اوین انتقال یافت و بلافاصله در شرایط روحی و روانی خاصی بازجویی از ایشان آغاز گردید.

مراحل بازجویی از ابتدای دستگیری تا تشکیل دادگاه ۲۵ روز به طول انجامید و این در شرایطی بوده که بازجویی از نامبرده در این مدت به صورت مداوم و تحت فشارهای روحی و جسمی شب و روز به عمل می آمد.

توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی و به اتهام محاربه و تبلیغ مؤثر علیه نظام به  اعدام محکوم گردید.

نامبرده پس از تحمل یک ماه سلول انفرادی در بند ۲۴۰ زندان اوین به بند ۳۵۰ این زندان منتقل شد.

مختصری از فعالیت های فرهنگی آقای قنبری به قرار زیر است :

۱ – تدریس در دبیرستان های شهرستان گرمسار، ارادان، ایوانکی و پاکدشت.

۲ – تدریس در دانشگاه آزاد ، پیام نور و دانشگاه علمی کاربردی.

۳ – انتشار ۵ جلد کتاب آموزشی و کمک آموزشی و ادبی.

۴ – تأسیس انجمن اهل قلم در گرمسار و تشکیل کلاس های نویسندگی و داستان نویسی.

۵ – انتشار مقالات ادبی و تحقیقی در نشریات استان سمنان ، از جمله مقاله  آیا فرهنگ ما بیمار است؟ و دانشجویان شاغل و معضلات آموزشی..

۶ – انتشار نشریات ادبی همچون ” نویسه ” وابسته به انجمن نویسندگان گرمسار  و نشریه ” دادار ” در گروه ادبیات دانشگاه آزاد و…

۷ – چندین سخنرانی در مجامع علمی و ادبی در استان سمنان.

۸ – عضو کمیته پژوهشی آموزش و پرورش گرمسار.

۹ – همکاری با برنامه ادبی رادیو سمنان به عنوان کارشناس ادبی

۱۰ – برگزار کننده اولین همایش طنز ادبی در شهرستان گرمسار

در ضمن بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان وی هم اکنون یا در مدارس و دانشگاه مشغول تدریس هستند و یا از نویسندگان و داستان نویسان ادبی کشور هستند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید