خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  بر گزاری دادگاه حسین نصیری، پس از پنج ماه بازداشت و بلاتکلیفی

بر گزاری دادگاه حسین نصیری، پس از پنج ماه بازداشت و بلاتکلیفی

خبرگزاری هرانا – دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین نصیری، فعال مدنی آذربایجان، که سیزدهم فروردین ماه امسال در جریان همایش “دفاع از دریاچه ارومیه” بازداشت و به اطلاعات شهرهای اسکو و سپس تبریز منتقل گردید، پس از تحمل ماه ها سلول انفرادی و بلاتکلیفی در زندان مرکزی تبریز، برگزار شد.

به گزارش جرس، این فعال مدنی درحالی وارد ششمین ماه بازداشت خود شد که سرانجام پس از گذشت ۱۵۳ روز بلاتکلیفی، روز سه شنبه نهم شهریور ماه امسال برای دفاع از خود به دادگاه انقلاب تبریز فراخوانده شد.

 

قاضی پرونده وی با شکست وثیقه ۱۳۰ میلیون تومانی برای آزادی موقت ایشان قرار وثیقه کفالت ده میلیون تومانی برای پرونده جدید ایشان صادر کرده است.

حسین نصیری ششم اردیبهشت۶ نیز پس از پخش اعلامیه هایی مبنی بر دعوت مردم به تجمع در سالگرد یک خرداد علیه کاریکاتور موهن روزنامه ایران در سطح شهر تبریز بازداشت و پس از تحمل ۸۱ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

حسین نصیری بر اساس حکم صادره از سوی شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز با اتهام هایی چون “عضویت در گروه ها به قصد برهم زدن امنیت کشور”، “تبلیغ علیه نظام” و “سفر به جمهوری آذربایجان” به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

تمامی پرونده های بازداشت شدگان ۱۳ فروردین ماه، به شعبه دو دادگاه تبریز منتقل شده تا بازداشت شده گان آخرین دفاعیه خود را بدهند.

خاطر نشان می شود در جریان همایش دفاع از دریاچه ارومیه نزدیک به صد تن از شهروندان آذربایجانی که با ریختن آب به داخل دریاچه ارومیه سعی داشتند اعتراض خود به سیاست های حکومت ایران در بی توجهی به خشک کردن این دریاچه را به نمایش بگذارند، بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید