خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  ادامه ی اعتصاب بازار تهران/ بازار زیر بار توافق شورای اصناف نرفت

ادامه ی اعتصاب بازار تهران/ بازار زیر بار توافق شورای اصناف نرفت

خبرگزاری هرانا – علی رغم توافق مالیاتی اعلام شده، بخشی از بازار و بخصوص طلا فروشان، پارچه فروشان و فروشندگان فرش، صبح امروز، سه شنبه به اعتصاب خود ادامه دادند.

اعتصاب بازار پس از یک تعطیلی چهار روزه در حالی ادامه یافته است که بازاریان خواهان حذف کامل مالیات افزوده شده هستند.

گزارش خبرانلاین حاکی از آن است که از ۴ سوی بزرگ تا ۴ سوی کوچک یا به عبارتی دیگر حد فاصل سبزه میدان تا خود بازار تهران غرق در تعطیلی است و فقط برخی از واحد های صنفی حاشیه این مسیر مشغول به فعالیت هستند.

هم چنین جرس نیز از اعتصاب کامل بازار ساعت فروش ها خبر می دهد.

گفته می شود در این میان برخورد نیروی انتظامی با مغازه دارانی که در گرو ه های سه چهار نفره در راسته های بازار ایستاده اند، بسیار تند است و ما موران از مغازه داران می خواهند تا مغازه هایشان را باز کنند؛ در غیر اینصورت نیروی انتظامی با شکستن قفل مغازه ها اقدام به شکستن اعتصاب می کند.

هم چنین از تجمع مردم و عکس و فیلم گرفتن با دوربین های موبایل هم جلو گیری می شود و بخشهای دیگر بازار هم در پی این اعتصابات، فعالیت اقتصادی چندانی ندارد.

اعتصاب بازاربزرگ تهران، سه شنبه گذشته دراعتراض به افزایش ۷۰ درصدی مالیات اصناف آغاز شد و بعد از چند روز مذاکره، سرانجام علی اشراقی رئیس سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که دولت پذیرفته است مالیات اصناف را تنها ۱۵ درصد بالا ببرد.

نیمی از این مالیات بلافاصله و باقی آن در چند نوبت قابل پرداخت می باشد.

بعضی از این بازاریان درگفتگو با خبرگزاری فرانسه، با ذکر سابقه و نقش سیاسی و اقتصادی بازار، بر تمایل خود مبنی برحذف کامل مالیات اضافه شده، تأکید کرده اند.

یکی از پارچه فروشان گفته است که درصورت عدم موافقت با خواسته های بازاریان، آن ها یک هفته دیگر نیز مغازه های خود را بسته نگه می دارند.

افزایش مالیات، بخشی از سیاست دولت در رابطه با حذف یارانۀ مواد سوختی، نان و آب است و دولت از این طریق رسماً ۱۰۰ میلیارد دلار صرفه جوئی می کند.

اما چنانچه یک بازاری دیگر دربیان مشکلات خود بیان کرده است، بیشتر کسبه بازار را فروشندگان کوچکی تشکیل می دهند که باید روزی خانواده را درآورند و بنابراین افزایش مالیات فشار زیادی بر آنان وارد می آورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید