خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۸۹, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۱/۲۹ ساعت ۱۷:۴۰:۵۳

    خانه  > زندانیان  >  گزارشی تکان دهنده از قربانی شدن یک دانشجو در سناریوی اعتراف گیری بازجویان

گزارشی تکان دهنده از قربانی شدن یک دانشجو در سناریوی اعتراف گیری بازجویان

خبرگزاری هرانا – بازداشت غیرقانونی و بی اساس نیما لطیف تجار دانشجوی دانشگاه امیرکبیر همچنان ادامه دارد.

به گزارش دانشجو نیوز، نیما لطیف تجار دانشجوی ورودی سال ۱۳۸۶ مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عصر روز عاشورا و پس از پایان درگیری های آن روز به همراه دوستانش از خوابگاه خود واقع در خیابان حافظ خارج شده و چند دقیقه بعد توسط گروهی از نیروهای لباس شخصی بدون هیچ دلیل روشنی بازداشت و به زندان اوین منتقل می شود. در زندان اوین مأموران پس از اطلاع از این که وی دانشجوی پلی تکنیک است وی را به بند امنیتی ۲۰۹ منتقل کردند و در پی آن اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی و تبلیغ علیه نظام به وی تفهیم شد.

بازجویان وزارت اطلاعات با شروع یک سناریوی امنیتی از وی خواستند انتساب خود را به عکسی منتشر شده از درگیری های عاشورا که در آن فردی مشغول آتش زدن خودروی پلیس است بپذیرد. از آنجا که این دانشجو در تجمع روز عاشورا حضور نداشت کلیه اتهامات وارده را رد کرد اما بازجویان با افزایش فشار و تهدید و همچنین ضرب و شتم شدید این دانشجو در پی پیشبرد سناریوی امنیتی خود بودند.

پس از گذشت یک ماه از بازداشت این دانشجو و پس از بی نتیجه بودن این فشارها، سه تن از دانشجویان پلی تکنیک که هم اتاقی های نیما لطیف تجار در خوابگاه بوده اند به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات احضار و بلافاصله بازداشت و به اوین منتقل شدند، آنان را به جلسات بازجویی هم اتاقیشان بردند و مقابل چشمان او مورد ضرب و شتم قرار دادند. سرانجام بر اثر فشارهای فراوان وارده وی وادار به پذیرش اتهام دروغین شرکت در تجمع عاشورا و شعار علیه مسئولین نظام شد اما انتساب عکس ذکر شده را به خود نپذیرفت و بازجویان نهایتاً درهدف خود که حضور یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در دادگاه های نمایشی تلویزیونی و اعتراف به خرابکاری و تخریب اموال بود ناکام ماندند. پرونده وی بلافاصله به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ارسال شد.

دادگاه این دانشجوی دربند اواسط بهمن ماه برگزار شد و قاضی صلواتی وی را به ۳ سال حبس تعزیری محکوم کرد. وی مدتی در اندرزگاه ۱ زندان اوین زندانی بود و در اواخر سال ۸۸ به بند ۳۵۰ منتقل شد و علی رغم تلاش خانواده اش از مرخصی نوروزی نیز محروم بود، پس از گذشت حدود ۴ ماه از بازداشت این دانشجوی پلی تکنیک پرونده وی به دادگاه تجدید نظر ارسال شده و داگاه تجدید نظر وی نیز به زودی برگزار خواهد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید