خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر بازداشت شد

نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر در دقایق پایانی روز پنج شنبه ۲۰ خرداد ماه ۱۳۸۹ بازداشت شد.

به گزارش کانون مدافعان حقوق بشر، محمدی پیش از این چندین بار به دادگاه انقلاب احضار و به سوال های مطرح شده پاسخ گفته بود.

در طول سال گذشته محمدعلی دادخواه و عبدالفتاح سلطانی دو عضو شورای عالی نظارت کانون مدافعان حقوق بشر و عبدالرضا تاجیک همکار مطبوعاتی این سازمان مردم نهاد نیز بازداشت و سپس با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شده بودند. این در حالی بود که عبدالرضا تاجیک در سال گذشته برای دو بار بازداشت شد. همچنین در طول سال گذشته، شیرین عبادی، رییس کانون مدافعان حقوق بشر برای انجام فعالیت هایش با موانعی مواجه شده بود. بازرسی دفتر این مدافع حقوق بشر به بهانه مساله مالیاتی در این راستا اریابی شد.

فشار بر کانون مدافعان حقوق بشر برای توقف فعالیت هایش با پلمپ دفتر این نهاد مدنی روز به روز شدید تر شده است. از همین رو مدافعان حقوق بشر پس از برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برای انجام فعالیت هایشان با موانع و مشکلاتی همراه بوده اند؛ به گونه ای که تعداد زیادی از آنان بازداشت شدند.

بازداشت نرگس محمدی، نایب رییس کانون مدافعان حقوق بشر از سوی ناظران مسایل ایران، در راستای تشدید فشار بر مدافعان حقوق بشر ارزیابی می شود. محمدی دارای دو فرزند خرد سال است که این بازداشت در نیمه های شب در مقابل چشم آنان انجام شده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید