خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری چابهار و بازنشسته های شهرداری شوش/ عدم پرداخت دستمزد کارگران راه آهن تهران

معوقات مزدی کارگران شهرداری چابهار و بازنشسته های شهرداری شوش/ عدم پرداخت دستمزد کارگران راه آهن تهران

خبرگزاری هرانا – کارگران بازنشسته شهرداری شوش، واحد علائم راه آهن تهران و فضای سبز شهرداری چابهار از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود گلایه‌ دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران بازنشسته شهرداری شوش معوقات پرداخت نشده دارند.

بر اساس این گزارش، نزدیک به شانزده نفر از کارگران شهرداری شوش از ماه پایانی سال ۱۴۰۱ تاکنون معطل دریافت کامل مطالبات سنواتی خود هستند و با وجود اینکه از اسفند سال ۱۴۰۱ تاکنون از طریق قانون مشاغل سخت و زیان‌آور بازنشسته شده‌اند، همچنان بابت مطالبات بازنشستگی خود از کارفرما طلبکارند.

یکی از کارگران شهرداری شوش که بازنشسته شده است، گفت: احکام بازنشستگی شانزده نفر از ما با استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان‌آور از اسفند سال ۱۴۰۱صادر شده و رقم حق سنوات پایان خدمت‌مان با توجه به میزان سوابق کاری از ۱۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان متغیر است اما تا این لحظه هنوز با ما به صورت کامل تسویه حساب نشده است.  طی این مدت۱۴ ماهه برای دریافت سنوات بازنشستگی خود؛ به دفتر فرماندار، امام جمعه و اداره کار مراجعه کرده‌ایم اما هنوز مشکلمان حل نشده است.

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران بازنشسته شهرداری شوش، مهر ماه سال ۱۴۰۲ که تعدادی از آنها برای وصول مطالبات بازنشستگی خود به مراجع قانونی از شهرداری شوش طرح شکایت کرده بودند، با پیشنهاد شهرداری شکایت خود را برای وصول مطالباتشان پس گرفته‌اند با این حال همچنان خبری از پرداخت طلب‌ها نیست.

معوقات مزدی کارگران واحد علائم راه آهن تهران

به گزارش ایلنا، تعدادی از کارگران واحد علائم و ارتباطات شاغل در راه‌آهن تهران، معوقات مزدی دارند و از حداقل دریافتی دستمزد خود رضایت ندارند.

بر اساس این گزارش، تعدادی از کارگران شاغل در واحد علائم و ارتباطات شاغل در راه آهن تهران گفته اند: با گذشت پنجاه و پنج روز از سال جاری هنوز سنوات و مانده مرخصی سال ۱۴۰۲ خود را دریافت نکرده‌ایم.

به گفته یکی از کارگران، سال گذشته یک کارگر واحد علائم با داشتن حکم مسئولیت با حداقل مدرک لیسانس حدود ۱۴ میلیون تومان دریافتی ماهانه داشته است که این رقم باتوجه به کار سخت و پر مسئولیتی که انجام می‌دهد، در عین حال با افزایش روزانه قیمت بسیاری از اقلام مصرفی و غذایی بسیار ناچیز است.

این کارگر افزود: جدا از همه مشکلات کارفرما بخشی از همین حداقل دستمزد را به موقع پرداخت نمی‌کند و در رابطه با تبدیل وضعیت شغلی، طرح طبقه بندی مشاغل و بیمه تکمیلی نیز مشکل داریم.

این کارگر ادامه داد: هر زمان پیگیر پرداخت مطالبات خود از مسئولان می‌شویم به جای چاره‌اندیشی از ما می‌خواهند شرایط و وضعیت بی‌پولی را درک کنیم. بیش از نیمی از جامعه کارگری شاغل در راه آهن مستاجر هستند و ۷۰ درصد حقوق دریافتی کارگران برای اجاره‌بها صرف می‌شود.

معوقات مزدی کارگران فضای سبز شهرداری چابهار

به گزارش حال وش، کارگران فضای سبز شهرداری چابهار، معوقات مزدی دارند و بعد از گذشت سه ماه، قرارداد جدید و پرداخت حق بیمه کارگران انجام نشده است.

بر اساس این گزارش، یکی از این کارگران گفته است: از سه ماه پیش تا الان کارگران شرکت فضای سبز منطقه آزاد چابهار قرارداد ندارند و بیمه آنها توسط شرکت ثبت نشده است. کارگران چندین بار با مدیران در این مورد حرف زدند در جواب فقط گفتند درست میشود و هیچ پیگیری نکردند. همکاران ما هزینه بستری فرزند خود را که در بیمارستان در حالت بیهوشی و کما است، به صورت شخصی پرداخت میکند چون شرکت، بیمه تامین اجتماعی را برای کارگران رد نکرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید