خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت ۱۴ کارگر انجامید

فقدان ایمنی کار به مرگ و مصدومیت ۱۴ کارگر انجامید

خبرگزاری هرانا – در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، چهارده کارگر در بروجن، اصفهان و تهران دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داد و سیزده تن دیگر مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، هفت کارگر شاغل در پیتزا فروشی در تهران حین انجام کار دچار حادثه شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در این خصوص گفت: در ساعت ۱۲ ظهر امروز در پی اعلام یک مورد حادثه گازگرفتگی در یک مغازه پیتزا فروشی بین خیابان باقری و فلکه اول تهران‌ پارس به سامانه ۱۲۵، ماموران آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

جلال ملکی در ادامه افزود: با اعزام ماموران به محل حادثه مشخص شد که به دلیل نقص در عملکرد موتورخانه و نفوذ گار منوکسید کربن به محل استراحت کارگران، هفت کارگر دچار مسمومیت شده که تعدادی از کارگران با حضور عوامل اورژانس به مرکز درمانی منتقل شدند.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در اصفهان

به گزارش ایلنا، دو کارگر در شهرضا واقع در استان اصفهان در حین انجام کار دچار حادثه شدند.

در این گزارش آمده است، دو کارگر بیست و شش و بیست و هفت ساله که برای ایجاد گرمایش در شهرک صنعتی رازی شهرضا از اجاق گاز استفاده کرده‌ بودند دچار مسمومیت با گاز سمی منوکسیدکربن شدند.

در پی وقوع این حادثه یک کارگر جان خود را از دست داد و کارگر دیگر جهت سیر مراحل درمان به بیمارستان امیرالمومنین شهرضا منتقل شده است.

مصدومیت یک کارگر در بروجن

به گزارش ایلنا، یک کارگر در شهرستان بروجن حین انجام کار دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، دست یک کارگر حین انجام کار در یک کارگاه صنعتی واقع در شهرک صنعتی شهرستان بروجن، زیر دستگاه گیر کرده و منجر به مصدومیت وی شده است.

کارگر مذکور جهت سیر مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شد.

آتش سوزی در شهرستان بروجن به مصدومیت چهار کارگر انجامید

به گزارش ایلنا، چهار کارگر در سفید دشت واقع در شهرستان بروجن حین انجام کار دچار حادثه شدند.

مسئول آتش‌ نشانی شهر سفید دشت شهرستان بروجن در این خصوص گفت: در پی آتش سوزی واحد تصفیه روغن سفید دشت دو تیم عملیاتی آتش‌نشانی از شهرداری و قطب صنعتی شهر سفید دشت به محل حادثه اعزام شدند.

او در ادامه افزود: با حضور ماموران آتش نشانی در محل حادثه مشخص شد که به دلیل نشتی روغن بر روی کوره واحد تصفیه دچار آتش سوزی شده است.

به گفته وی، در پی وقوع این حادثه چهار کارگر دچار سوختگی و مصدومیت شدند. کارگران مذکور جهت سیر مراحل درمان به بیمارستان کاشانی شهرکرد اعزام شدند که حال یکی از مصدومان خوب نمیباشد.

ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید