خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  برزان محمدی از زندان مریوان آزاد شد

برزان محمدی از زندان مریوان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۲۲ مردادماه، برزان محمدی، فعال مدنی پس از ۱۵ ماه تحمل حبس، با پایان دوره محکومیت از زندان مریوان آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز شنبه ۲۲ مردادماه ۱۴۰۱، برزان محمدی، با پایان دوره محکومیت از زندان مریوان آزاد شد.

وی در تیر ماه سال گذشته توسط دادگاه انقلاب مریوان به ۲۲ ماه و ۱۷ روز حبس تعزیری محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ١۵ ماه و یک روز زندان در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

برزان محمدی در تاریخ ۱۷ خردادماه ۱۴۰۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه سروآباد منتقل و یک روز بعد از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به زندان مریوان منتقل شد.

آقای محمدی از تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در اعتراض به انتقال خود به بند قرنطینه اعتصاب غذا کرد و پس از بازگردانده شدن به بند عمومی به اعتصابش پایان داد.

برزان محمدی، شهروند اهل شهرستان سروآباد پیش از این نیز در جریان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۷ به دلیل فعالیت در فضای مجازی بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت. وی که خردادماه ۹۹ از زندان اوین به مرخصی اعزام شده بود، نهایتا ۱۵ تیرماه همان سال طی یک تماس تلفنی از واحد اجرای احکام دادسرای اوین، از آزادی زودهنگام خود مطلع شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید