خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور ۲ حکم اعدام در تهران/رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

صدور ۲ حکم اعدام در تهران/رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – دو زندانی در تهران در دو پرونده جداگانه از بابت اتهام تجاوز به اعدام محکوم شدند. همچنین ۵ زندانی در شهرهای تهران، شوش و بروجن که پیشتر در پرونده‌های جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با کسب رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۶ تیر ماه ۱۴۰۱، سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اعدام یک زندانی در تهران خبر داد.

بر اساس این گزارش مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه در این خصوص گفت: “چندی پیش فردی که اقدام به تعرض به یک خانم کرده و طلاهای وی را به سرقت برده بود، جرمش در حکم اخافه محسوب و به اعدام محکوم شد.”

صدور حکم اعدام برای یک زندانی در تهران

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، امروز دوشنبه ۶ تیر ماه ۱۴۰۱، یک زندانی در شعبه ۱۱ کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش در تاریخ ۱۹ تیر ماه سال ۱۴۰۰، دختر ۲۰ ساله ای به نام پریناز به پلیس آگاهی قرچک رفته و از راننده یک پراید شکایت کرد.

این شهروند در شکایته نامه خود اظهار کرده بود: “ظهر می خواستم از خانه مان در قرچک به مترو شهرری بروم. به همین خاطر سوار یک پراید شدم. در میان راه راننده که حدود ۳۵ سال سن داشت و ماسک به صورت زده بود، سر صحبت را با من باز کرد. اما من پاسخ او را ندادم و گفتم می خواهم پیاده شوم. اما او در ماشین را قفل کرد و یک باره شروع به فحاشی کرد‌ او می گفت چرا پاسخش را نمی‌دهم. او به من حمله ور شد سرم را زیر صندلی برد.او صندلی شاگرد را به روی سرم خواباند و سپس مرا به پارکینگ یک خانه مخروبه برد و به زور آزارم داد.او تهدید کرد از من فیلم گرفته و اگر از او شکایت کنم فیلم سیاه را پخش میکند و آبرویم را می برد .او بعد از آزارم مرا سوار ماشین کرد و در حاشیه ورامین از ماشین بیرون انداخت. وقتی چشمانم را باز کردم فقط دیدم مقابل مجتمعی به نام گل نرگس هستم.من با سختی خودم را به پلیس اگاهی رساندم.”

بعد از تایید پرشکی قانونی مبنی بر آزار و اذیت وی و اطلاعاتی که این شهروند در اختیار پلیس قرار داده بود توانستند متهم را دستگیر کنند.

متهم که هویت او پدرام ۳۷ ساله عنوان شده است اتهام را انکار کرده و بیان کرده بود: ” من آن روز دختر جوان را سوار ماشین کردم. همان موقع همسرم با موبایلم تماس گرفت و گفت باید زودتر به خانه بروم. چون لازم است بچه مان را به درمانگاه ببریم واکسن بزنیم. من به او گفتم فورا به آنجا می روم اما دختر جوان ممانعت کرد و گفت باید او را به مقصد برسانم. او از بدرفتاری های پدرش به من گلایه میکرد و سپس پیاده شد .حالا نمی‌دانم چرا چنین شکایتی را علیه من مطرح کرده است .”

پس از دفاعیات متهم و شواهد قضات دادگاه در شعبه ۱۱ کیفری یک استان تهران وارد شور شدند و وی را به اعدام محکوم کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در تهران

به گزارش رکنا، یک زندانی در تهران با کسب رضایت اولیای دم از اعدام رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، این زندانی ۱۳ سال پیش به اتهام قتل به اعدام محکوم و تا کنون سه مرتبه تا پای چوبه دار رفته بود.

در نهایت پس از تامین مبلغ دیه، امروز اولیای دم با حضور در دادسرای جنایی تهران اعلام گذشت کردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در شوش

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرد جوان اهل شهرستان شوش که در سال ۹۶ مرتکب به قتل شده بود با گذشت خانواده مقتول از چوبه دار رهایی یافت.

رییس دادگستری شهرستان شوش گفت: از ابتدای امسال تاکنون هفت پرونده به صلح و ساز و گذشت اولیای دم ختم شده و هشت پرونده دیگر نیز با پیگیری صورت گرفته ظرف سه ماه آینده به صلح و ساز ختم خواهد شد.

رهایی از اعدام ۲ زندانی در تهران

به گزارش مهر، دادستان تهران گفت: دو محکوم به اعدام در تهران از زندان آزاد شدند.

علی صالحی افزود: یکی از آن‌ها به مدت ۲۱ سال و دیگری ۱۱ سال در زندان به سر می‌بردند.

رهایی از اعدام یک زندانی در بروجن

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، اولیای دم یک مقتول که ساکن روستای مورچگان بخش گندمان از توابع بروجن هستند، با اعلام رضایت، متهم به قتل فرزندشان را بخشیدند.

براساس این گزارش، فرد محکوم به اعدام در آستانه اجرای حکم بخشیده شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید