خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب سه گروه از معلمان و کارگران

دستکم چهار تجمع اعتراضی برگزار شد/ اعتصاب سه گروه از معلمان و کارگران

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۰ آذر، تعدادی از کارگران بازنشسته مجتمع نیشکر هفت تپه در مقابل درب ورودی این شرکت، گروهی از خانواده‌های کودکان مبتلا به بیماری SMA برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان مجلس، تعدادی از کارگران فضای سبز و خدمات شهری کیش در مقابل سازمان منطقه آزاد این جزیره و همچنین شماری از معلمان استان قم برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان تعدادی از کارگران معدن مس سونگون ورزقان، شماری از معلمان مدرسه “خاکره” شیراز و همچنین دبیران دبیرستان خدیجه شهرستان خرامه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران بازنشسته مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در مقابل درب ورودی این شرکت تجمع کردند.

این کارگران که تعداد آن‌ها تا ۱۲۰ نفر برآورد شده و به نحوه محاسبه و پرداخت سنوات شغلی و مرخصی ذخیره خود معترض هستند، می‌گویند: از اسفند ماه سال ۹۹ بازنشسته شده ایم اما هنوز موفق به دریافت قانونی سنوات بازنشستگی خود از کارفرمای جدید نشده ایم.

به گفته تجمع کنندگان، آنها قصد ورود به شرکت را داشته‌اند که به دستور مدیر جدید حراست، درب‌های شرکت به روی این شهروندان بسته شده است.

تجمع خانواده‌های کودکان مبتلا به بیماری SMA در تهران

به گزارش ایسنا، امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰، گروهی از خانواده‌های کودکان مبتلا به بیماری SMA برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان مجلس، دست به تجمع زدند.

این شهروندان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار واردات داروی این بیماران شدند. رسیدگی به مشکلات درمانی موجود، از دیگر مطالبات این تجمع کنندگان است.

تجمع کنندگان عنوان کردند: “قسم می‌خوریم تا دارو را نیارید، همین‌جا ایستاده ایم”.

در جریان این تجمع، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور وقت ایران، در میان جمع معترضان حضور یافت و وعده داد که سه تن از نمایندگان خانواده کودکان بیمار فردا راس ساعت ۹ صبح جهت رسیدگی به خواسته هایشان، در دفتر ریاست جمهوری حضور بعمل آورند.

روز گذشته عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس وعده رسیدگی به مطالبات تجمع کنندگان را از طریق تشکیل کارگروهی ویژه توسط کمیسیون بهداشت مجلس برای رسیدگی به مشکلات این بیماران را داده بود.

لازم به ذکر است SMA یا آتروفی عضلانی نخاعی، نوعی بیماری ژنتیکی است که با ضعیف شدن عضلات موجب مشکلات حرکتی می شود که نبود دارو منجر به تشدید این بیماری خواهد شد.

تجمع کارگران خدمات شهری کیش

به گزارش دیده بان ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰، گروهی از کارگران فضای سبز و خدمات شهری کیش، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل سازمان منطقه آزاد کیش، دست به تجمع زدند.

تجمع این کارگران در اعتراض به “پایین بودن حقوق و مزایا دریافتی‌شان” صورت گرفته است.

در این گزارش آمده است: این کارگران در حالی دستمزد حداقلی خود را مطالبه می کنند که میزان دستمزد برخی مدیران شهرداری کیش بیش از ۳۳ میلیون تومان خالص دریافتی دارند یعنی بالاتر از سقف قانونی حداکثری حقوق دریافت می کنند.

تجمع معلمان استان قم

به گزارش شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰، شماری از معلمان استان قم، برای دومین روز متوالی در مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش این استان، دست به تجمع زدند.

تجمع این معلمان در اعتراض به عدم اجرای رتبه بندی و همسان سازی صورت گرفته است.

اعتصاب معلمان مدارس “خاکره” شیراز و “حضرت خدیجه” خرامه

به گزارش کانال صنفی معلمان ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰، شماری از معلمان مدرسه “خاکره” واقع در ناحیه ۱ شیراز و همچنین دبیران دبیرستان “حضرت خدیجه” واقع در شهرستان خرامه، بصورت جداگانه دست به اعتصاب زدند.

عدم اجرای رتبه بندی و همسان سازی حقوق، از مطالبات معلمان معترض به شمار می رود.

شایان ذکر است که بر اساس فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، مقرر شده است که معلمان و فرهنگیان کشور طی روز آتی در اقصی نقاط کشور، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، تجمع اعتراضی برپا کنند.

پیش از این نیز معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته کشور، در راستای پیگیری خواسته هایشان طی دفعاتی مختلف در بسیاری از شهرهای کشور دست به اعتصاب و تجمع زده اند.

اعتصاب کارگران معدن مس سونگون ورزقان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰، تعدادی از کارگران معدن مس سونگون ورزقان شاغل در شرکت‌های آهن‌آجین، مبین، زحل و نوآوران، برای دومین روز متوالی، دست به اعتصاب زده و از شروع به کارشان خودداری کردند.

بر اساس این گزارش، این کارگران خواستار اعمال تغییراتی در قراردادهای کاری خود هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید