خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  خراسان رضوی؛ فاطمه سپهری از بازداشتگاه اداره اطلاعات آزاد شد

خراسان رضوی؛ فاطمه سپهری از بازداشتگاه اداره اطلاعات آزاد شد

خبرگزاری هرانا – فاطمه سپهری فعال مدنی، امروز شنبه ۱۶ مردادماه، از بازداشتگاه اداره اطلاعات آزاد شد. خانم سپهری در تاریخ ۱۰ مردادماه، در جریان یک تجمع اعتراضی در حمایت از مردم خوزستان و اعتراض به شرایط کشور در مشهد، به همراه تعدای از شهروندان از جمله جواد لعل‌ محمدی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۰، فاطمه سپهری، فعال مدنی، از بازداشتگاه اداره اطلاعات آزاد شد.

آزادی خانم سپهری پس از انتقال وی به بیمارستان شریعتی مشهد و درحالی صورت گرفته که وی از روز گذشته به دلیل بیماری در شرایط نامناسبی به سر میبرده است.

بازداشت وی با ضرب و شتم و خشونت همراه بوده و گفته می شود ماموران از شوکر استفاده کرده اند.

فاطمه سپهری و جواد لعل محمدی روز یکشنبه ۱۰ مردادماه، در جریان یک تجمع اعتراضی در حمایت از مردم خوزستان و اعتراض به شرایط کشور در مشهد، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. این تجمع که عصر روز یکشنبه در پارک ملت مشهد برگزار شده بود با ورود نیروهای نظامی و امنیتی به خشونت کشیده شد.

فاطمه سپهری و جواد لعل‌ محمدی، از امضا کنندگان درخواست استعفای رهبر، پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت در پرونده خود دارند.

از سوی دیگر هاشم امینی، فعال مدنی ساکن بجستان روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه، در پی حضور در دادستانی گناباد بازداشت و به زندان وکیل آباد مشهد منتقل شد. همزمان نصرت بهشتی، فعال مدنی و فرهنگی بازنشسته ساکن مشهد، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

هاشم امینی، شهروند ساکن بجستان، پیش از این نیز در تاریخ ۲۷ خردادماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان بجستان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد منتقل شد. او نهایتا روز پنج‌شنبه ۱۷ تیرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از بازداشتگاه اداره اطلاعات گناباد در استان خراسان رضوی آزاد شد.

نصرت بهشتی، نیز از امضا کنندگان درخواست استعفای رهبراست که پیش از این نیز سابقه بازداشت در پرونده خود داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید