خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ارجاع پرونده ۵ نویسنده و روزنامه نگار به دادگاه کیفری استان خوزستان

ارجاع پرونده ۵ نویسنده و روزنامه نگار به دادگاه کیفری استان خوزستان

خبرگزاری هرانا – فرزانه زیلابی، وکیل دادگستری از ارجاع پرونده پنج تن از روزنامه‌نگاران و نویسندگان در آبادان به نام های ماندانا صادقی، داریوش معمار، هدی کریمی صدر، کوروش کرم پور و سیدحسن موسوی به دادگاه کیفری یک استان خوزستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از امتداد، فرزانه زیلابی، وکیل دادگستری از ارجاع پرونده پنج تن از روزنامه‌نگاران و نویسندگان در شهرستان آبادان به نام های ماندانا صادقی، داریوش معمار، هدی کریمی صدر، کوروش کرم پور و سیدحسن موسوی به دادگاه کیفری یک استان خوزستان خبر داد.

به گفته وی جلسه رسیدگی به پرونده این شهروندان روز شنبه ۹ مردادماه به دلیل عدم حضور هیئت منصفه برگزار نشد. آن ها پیشتر طی نامه ای به صورت جداگانه به دادگاه احضار شده بودند.

خانم زیلابی در این خصوص اعلام کرد: “این پرونده پس از صدور قرار جهت رسیدگی و صدور حکم به دادگاه انقلاب آبادان ارجاع شد. با توجه به این که متهمان پرونده از اهالی رسانه بوده‌اند، دادگاه انقلاب آبادان، پرونده را با صدور قرار عدم صلاحیت به شایستگی دادگاه کیفری یک استان خوزستان ارجاع کرد”.

به گفته فرزانه زیلابی که وکالت ماندانا صادقی را برعهده دارد، از سوی دادگاه برای دیگر متهمات این پرونده وکالت تسخیری تمهید شده است.

اتهام مطروحه علیه ماندانا صادقی، هدی کریمی، سید حسن کوه کیلویی موسوی و داریوش معمار “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و اتهامات مطروحه علیه کوروش کرم‌پور “فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به رهبری، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات” عنوان شده است.

به گفته این وکیل دادگستری پیشتر برای ۸ متهم دیگر این پرونده، قرار منع تعقیب صادر شده است.

این شهروندان پیشتر در شهریورماه سال گذشته به دادگاه کیفری استان خوزستان احضار شده بودند.

در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه ماندانا صادقی، روزنامه نگار در شعبه اول دادگاه انقلاب آبادان برگزار شد.

گفتنی است، در تاریخ ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸، ماندانا صادقی، بر اساس ابلاغ دادگستری به شعبه‌ ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان مراجعه کرده و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” تفهیم اتهام شده و با قرار کفالت آزاد شده بود.

در آذرماه سال ۹۸، دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبادان با صدور قرار نهایی حکم جلب این پنج شهروند را صادر کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید