خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  ارومیه؛ بازداشت کوتاه مدت اشکان سعادت مهر و اکبر قلیزاده

ارومیه؛ بازداشت کوتاه مدت اشکان سعادت مهر و اکبر قلیزاده

خبرگزاری هرانا – اشکان سعادت مهر و اکبر قلیزاده فعالان ترک (آذربایجانی) ساکن ارومیه، روز شنبه ۲ مردادماه، توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت و ساعاتی بعد در پی اتمام مراحل بازجویی آزاد شدند. گفته می‌شود که بازداشت این شهروندان با ضرب و شتم توسط ماموران همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، اشکان سعادت مهر و اکبر قلیزاده فعالان ترک (آذربایجانی) ساکن ارومیه، توسط نیروهای امنیتی در ارومیه بازداشت شدند.

بازداشت این شهروندان همزمان با شروع اعتراضات در حمایت از مردم خوزستان صورت گرفته و گفته می‌شود که با ضرب و شتم توسط ماموران همراه بوده است. آنها ساعاتی بعد پس از بازجویی از بازداشتگاه اداره اطلاعات موسم به “نه پله” آزاد شدند.

اشکان سعادت مهر و اکبر قلیزاده پیش از این نیز سابقه بازداشت در پرونده خود دارند. آقای سعادت مهر مهرماه سال گذشته به دنبال شرکت در تجمعی اعتراضی در ارومیه بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شده بود.

در خصوص اکبر قلیزاده گفتنی است؛ وی در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی شهر ارومیه بازداشت و چند روز بعد به زندان ارومیه منتقل و نهایتا روز چهارشنبه ۵ دی‌ماه همان سال با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شده بود. آقای قلیزاده دی ماه همان سال طی ابلاغیه‌ ای به شعبه سوم دادگاه انقلاب ارومیه احضار شده بود.

لازم به ذکر است؛ روز شنبه ۲ مردادماه شماری از شهروندان ساکن تبریز در حمایت از اعتراضات خوزستان به بی آبی  و سوء مدیریت مسئولان که از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده است، دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. در جریان تجمعات اعتراضی شهروندان تبریز دستکم سه شهروند به نام های محمد محمودی، داود رحیمی و صمد لادوندی‌ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. طی روزهای اخیر نیز اولدوز قاسمی، شاهین برزگر، امیر ستاری، وحید ابهری، مجتبی عبدلی‌ و سیامک کوشی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود بازداشت برخی از این شهروندان نیز در ارتباط با تجمع اعتراضی روز گذشته صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید