خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری کوت عبدالله

معوقات مزدی کارگران شهرداری کوت عبدالله

خبرگزاری هرانا – شهردار کوت عبدالله با تأیید خبر معوقات مزدی کارگران شهرداری از عدم پرداخت سه ماه حقوق، عیدی و سنوات این کارگران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شهردار کوت عبدالله از عدم پرداخت حقوق، عیدی و سنوات کارگران شهرداری این شهر خبر داد.

داریوش دُر گفت با بیان اینکه در حال حاضر برخی از کارگران سه و نیم ماه و باقی آن‌ها چهار ماه در مجموع معوقات مزدی دارند؛ گفت: علاوه بر این، عیدی و سنوات کارگران پرداخت نشده است.

وی با ادعای اینکه دلیل عدم پرداخت معوقات مزدی به استخدام‌های بی‌رویه و بدون ضابطه‌ی شهرداری در سال گذشته برمی‌گردد، مدعی شد: این استخدام‌ها بار هزینه‌ایِ شهرداری را زیاد کرده است. یک شهر ۵۶ هزار نفری، بیش از هزار نفر کارگر دارد و ما باید ماهی نزدیک به هفت میلیارد حقوق پرداخت کنیم. البته ما این رقم را با تلاش‌ها و راهکارهایی به ماهی نزدیک به شش میلیارد رساندیم تا وضعیت بحرانی نشود اما در مجموع به دلیل حجم بالای نیروهای استخدامی، وضعیت روز به روز بدتر شد.

شهردار کوت عبدالله در خصوص تجمعات کارگران اظهار کرد: برخی از این دوستان تجمع کردند و ما برای آن‌ها وضعیت را توضیح دادیم اما خب قانع نشدند. البته ما به آن‌ها حق می‌دهیم، مشکلات اقتصادی، بیماری و هزینه‌های زندگی شرایط را برای آن‌ها سخت کرده است. آن‌ها می‌گویند حقوق ما را بدهید تا به کار برگردیم.

شهردار کوت عبدالله در پاسخ به این سوال که معوقات کارگران چه زمانی پرداخت خواهد شد، گفت: مبلغ این بدهی حدودا ۲۴ میلیارد تومان است و این برای ما هزینه‌ی سنگینی است. امکان اینکه در یک یا دو ماه آینده بتوان آن را پرداخت کرد وجود ندارد. اما با اقدامی که انجام دادیم شاید بتوان در یک بازه‌ی زمانیِ ۵ یا ۶ ماهه این بدهی را پرداخت کرد. البته به شرط آنکه ثبات اقتصادی بیشتری داشته باشم و مردم هم راغب به پرداخت عوارض خود باشند. اگر مردم عوارض بدهند ما می‌توانیم بدهی پیمانکاران و نیروها و پرسنلِ خود را پرداخت کنیم.

وی بیان کرد: با توجه به تورمی که وجود دارد، مدیریت شهرها سخت شده است و درحال حاضر با این هزینه‌های نگهداشت شهر ما دچار مشکلات شدیدی هستیم و فقط بحث حقوق نیست. به طور کلی دخل و خرجمان با هم نمی‌خواند و نیاز است مقامات ارشد کشور در این موضوع اصلاح رویه‌ای داشته باشند تا ما هم بتوانیم مشکلات خود را حل کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید