خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  با فشار نهاد های امنیتی؛ مرخصی تحسین دادرس لغو و به زندان بازگردانده شد

با فشار نهاد های امنیتی؛ مرخصی تحسین دادرس لغو و به زندان بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۵ بهمن ماه، اداره اطلاعات مریوان مرخصی تحسین دادرس زندانی سیاسی محبوس در زندان مریوان را لغو کرد و این زندانی یک روز پس از اعزام به مرخصی به زندان بازگردانده شد. وی از مهرماه ۹۷، دوران محکومیت ۶ ساله خود را بدون مرخصی در زندان‌ های سنندج و مریوان سپری کرده و مسئولین زندان بارها درخواست مرخصی این زندانی را رد کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز یکشنبه ۵ بهمن ماه ۹۹، اداره اطلاعات مریوان، مرخصی تحسین دادرس، زندانی سیاسی محبوس در زندان مریوان را لغو کرد.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: “امروز ساعت ١١ قبل از ظهر، تحسین دادرس به زندان مریوان احضار و مسئولان زندان به وی اعلام کردند که اداره اطلاعات مرخصی او را لغو کرده است”.

این منبع مطلع افزود: “اداره اطلاعات مریوان عنوان کرده است که دادستان بدون اجازه ما به تحسین دادرس مرخصی داده است”.

منبع مطلع اظهار کرد: “اداره اطلاعات مریوان به دلیل عدم همکاری این زندانی سیاسی با این نهاد امنیتی مرخصی وی را لغو کرده است”.

وی ادامه داد: “در پی لغو مرخصی تحسین دادرس و مراجعه خانواده وی به دادگاه مریوان، به آن ها گفته شد که لغو مرخصی تحسین توسط اداره اطلاعات انجام شده و نمی‌توانند اقدامی را انجام بدهند”.

روز گذشته شنبه ۴ بهمن‌ماه، تحسین دادرس برای اولین بار طی دوران حبس، به مرخصی اعزام شد.

آقای دادرس از مهرماه ۹۷ در حال سپری کردن دوران محکومیت ۶ ساله خود را در زندان‌های سنندج و مریوان است. این زندانی طی مدت حبس از اعزام به مرخصی محروم بوده و درخواست‌های وی در این رابطه به‌طور مداوم از سوی مسئولان زندان مریوان رد شده بود.

این زندانی سیاسی روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه ۹۹، از زندان مریوان به زندان سنندج منتقل و روز سه‌شنبه ۲۵ شهریورماه مجددا به زندان مریوان بازگردانده شد.

تحسین دادرس که ۵ ماه از دوران بازداشت را در سلول‌های انفرادی ادارە‌ اطلاعات و ۴ ماه را هم در زندان سپری کرده بود نهایتا بە تحمل ١١ سال حبس محکوم شد و پروندە‌ وی پس از اعتراض بە دادگاه تجدید نظر استان ارجاع دادە شدە بود و حکم صادره توسط دادگاه تجدیدنظر به شش سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

گفتنی است، تحسین دادرس از اهالی روستای سردوش مریوان پیشتر در تاریخ ۹ آذر ۹۶، به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” بازداشت و پس از ۹ ماه در تاریخ ۸ مرداد ۹۷ با تودیع وثیقه‌ی ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

این زندانی طی مدت زمان بازداشت از “دسترسی به وکیل” محروم بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید