خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  بهمن زاهدیان از زندان لاکان رشت آزاد شد

بهمن زاهدیان از زندان لاکان رشت آزاد شد

خبرگزاری هرانا – بهمن (فرهاد) زاهدیان، زندانی سیاسی در تاریخ ۲۸ مهرماه، با پایان دوره محکومیت خود از زندان لاکان رشت آزاد شد. آقای زاهدیان اردیبهشت‌ماه امسال بازداشت و در تیرماه امسال به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹، بهمن (فرهاد) زاهدیان، زندانی سیاسی از زندان لاکان رشت آزاد شد.

بهمن زاهدیان در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۹، توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در رشت بازداشت و به زندان لاکان این شهر منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۳۰ تیرماه، توسط دادگاه انقلاب رشت از بابت اتهامات توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

وی در بخش دوم پرونده خود نیز از بابت اتهام توهین به مامورین در حین انجام وظیفه محاکمه و از این اتهام تبرئه شد. یک منبع مطلع از وضعیت پرونده آقای زاهدیان در این خصوص به هرانا گفت: “پیشتر برای دو بخش پرونده آقای زاهدیان قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی و قرار کفالت صادر شد و به این دلیل که در بخش دوم پرونده حکمی صادر نشده بود، ایشان تا زمان صدور حکم تبرئه در این بخش در زندان لاکان رشت بسر برد.”

آقای زاهدیان نهایتا در حالی که تاریخ پایان محکومیت وی ۸ آبان‌ماه ۹۹ عنوان شده بود، در تاریخ ۲۸ مهرماه ۹۹، ده روز مانده به پایان دوره محکومیت خود با اعطای مرخصی پایان حبس از زندان آزاد شد.

این شهروند پیش از این سابقه بازداشت توسط نهادهای امنیتی را دارد. وی در تاریخ ۲۲ بهمن ۹۶ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و مدتی بعد از زندان اوین آزاد شد. اتهام مطروحه علیه آقای زاهدیان در زمان بازداشت تبلیغ علیه نظام عنوان شده بود.

بهمن (فرهاد) زاهدیان بازقلعه، فرزند محرمعلی، متولد ۱۳۵۲، پدر دو فرزند و اهل روستای سراوان از توابع شهرستان رشت است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید