خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  با پایان دوران محکومیت؛ امیرحسین صیرفی از زندان اوین آزاد شد

با پایان دوران محکومیت؛ امیرحسین صیرفی از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امیرحسین (ایمان) صیرفی، زندانی امنیتی روز شنبه ۲۶ مهرماه پس از تحمل حدود ۷ سال حبس با پایان دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد. آقای صیرفی آبان‌ماه سال ۹۲ بازداشت و حدود یک سال بعد توسط دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعزیری و ۳ سال حبس تعلیقی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۹، امیرحسین (ایمان) صیرفی، زندانی امنیتی با پایان دوران محکومیت خود از زندان اوین آزاد شد.

امیرحسین صیرفی در تاریخ ۲۷ آبان ۹۲ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از گذراندن بیش از یک ماه در سلول های انفرادی، با پایان بازجویی‌ها به بند عمومی ۳۵۰ این زندان منتقل شد.

آقای صیرفی سرانجام پس از گذشت بیش از یک‌سال از بازداشت، در بهمن ماه ۹۳ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی محاکمه و به اتهام «ارتباط با دول متخاصم» به تحمل ۷ سال حبس تعزیری و ۳ سال حبس تعلیقی محکوم شد. این حکم در تیرماه سال ۹۵ در دادگاه تجدید نظر عینا تایید و به او ابلاغ شد.

خانواده آقای صیرفی همواره در طی روند پرونده خواستار ارایه مدارک، مستندات و دلایل قانونی از مراجع قضایی برای بازداشت وی بودند.

آقای صیرفی در حالی که دوران محکومیت خود را در اندرزگاه ۷ سالن ۱۲ زندان اوین سپری می‌کرد، اواخر سال گذشته از اندرزگاه ۴ سالن ۱ این زندان منتقل شد.

امیر حسین (ایمان) صیرفی، مهندس کامپیوتر و متخصص حوزه امنیت سایبری است.

هرانا اواخر اسفندماه سال گذشته طی گزارشی به آخرین وضعیت ۵۲ تن از زندانیان سیاسی و امنیتی در اندرزگاه ۴ سالن ۱ زندان اوین پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید