خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  جلسه واخواهی محمدرضا دبیریان، کارگر شرکت نیشکر هفت تپه برگزار شد

جلسه واخواهی محمدرضا دبیریان، کارگر شرکت نیشکر هفت تپه برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه، به دنبال اعتراض و پذیرش درخواست واخواهی محمدرضا دبیریان، کارگر کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به حکم صادره علیه وی، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی مجددا در شعبه ۱۰۱دادگاه کیفری دو شوش برگزار شد‌. پیشتر در تاریخ ۲۴ تیرماه فرزانه زیلابی، وکیل مدافع آقای دبیریان، از محکومیت موکلش به ۲۲۲ ضربه شلاق تعزیری خبر داده و اعلام کرده بود؛ با توجه به اینکه جلسه دادگاه بدون حضور متهم به علت ابتلای وی به کرونا برگزار شده، با ارسال لایحه به پیوست نتیجه آزمایش، تقاضای تجدید وقت رسیدگی را کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه ۱۳۹۹، به دنبال اعتراض و پذیرش درخواست واخواهی محمدرضا دبیریان، کارگر کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به حکم صادره علیه وی، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی مجددا در شعبه ۱۰۱دادگاه کیفری دو شوش برگزار شد‌.

پیش از این در تاریخ ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹،فرزانه زیلابی وکیل کارگران هفت تپه از محکومیت محمدرضا دبیریان به شلاق خبر داده و اعلام کرده بود: “محمدرضا دبیریان که پیش از این، قرار جلب به دادرسی وی به عناوین اتهامی «توهین به مقامات، نشر اکاذیب و افتراء» از سوی شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش صادر شده بود، در شعبه ۱۰۱ دادگاه‌های کیفری ‌دو شهرستان شوش برای عناوین اتهامی اول تا سوم به ترتیب به ۲۲۲ ضربه شلاق تعزیری محکوم شد”.

به گفته وی این حکم در شرایطی صادر شد که این کارگر به کرونا مبتلا بوده و با ارسال لایحه به پیوست نتیجه آزمایش، تقاضای تجدید وقت رسیدگی را کرده است.

رئیس پلیس امنیت و اطلاعات شوش شخصا گزارشی علیه آقای دبیریان تنظیم و ذیل آن، خود را به عنوان شاکی خصوصی قید کرده و دادگاه نیز بر اساس همین گزارش، این کارگر را به تحمل شلاق محکوم کرده است. این درحالی است که جلسه دادگاه بدون حضور متهم به علت ابتلای وی به کرونا برگزار شده و او امکان دفاع از خود در موارد اتهامی انتسابی را نداشته است.

گفتنی است که روز شنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۸، رضا دبیریان، کارگر شرکت نیشکر هفت تپه در پی حضور در دادگستری شوش با دستور قضایی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید