خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا –  امروز پنجشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و ششمین روز از اعتصابشان در مقابل فرمانداری شهر شوش و شماری از اهالی دهستان پشتنگ زهاب و روستاهای مجتمع الیاسی در مقابل فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز پنجشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و ششمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری و راهپیمایی در سطح شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع اهالی دهستان پشتنگ زهاب و روستاهای مجتمع الیاسی

به گزارش راویژپرس، امروز پنجشنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از اهالی دهستان پشتنگ زهاب و روستاهای مجتمع الیاسی، در مقابل فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را محرومیت های اجتماعی و شهروندی از جمله نبود آب آشامیدنی و بیکاری عنوان کردند.

دهستان پشتنگ زهاب یکی از محروم ترین دهستان های ایران است. مردم این دهستان حدود ۱۵ سال به دلیل تخریب صد در صدی در جنگ آواره بودند، در سال ۱۳۹۲ سیل جان ۸ نفر از اهالی روستای الیاسی را گرفته و در زلزله سال ۱۳۹۶ نیز تقریبا کاملا تخریب شده است. اغلب جوانان این دهستان به دلیل بیکاری و فقر به خارج از کشور مهاجرت کرده و یا حاشیه نشین شهرهای تهران و کرج هستند.

از سوی دیگر سطح سواد سکنه این روستا بطور میانگین، سوم دبستان اعلام شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید