خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۹۸، جمعی از کارگران شرکت خوش نوش در اعتراض به عدم پیگیری و رسیدگی به مطالباتشان در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان, تعدادی از مردم لواسان در اعتراض به زمین‌خواری «تپه سرخه» در برابر شهرداری و بخشداری لواسان دست به تجمعات اعتراضی زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران شرکت خوش نوش، در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان دست به تجمع زدند.

حمیدرضا اسلامی، معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: “طبق قانون چنانچه فردی ۲۰ تا ۲۵ سال متناوب در یک شغل سخت و زیان آور فعالیت کند می تواند از قانون بازنشستگی پیش از موعد استفاده کند بنابراین درخواست کارگران کارخانه خوش نوش نیز استفاده از قانون بازنشستگی پیش از موعد است”.

وی یادآوری کرد: “کارگران این کارخانه دهه گذشته نیز این درخواست را ارائه کرده بودند که رد شد، اما با نظر مثبت مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان دوباره این پرونده به جریان افتاد”.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اضافه کرد: “شعبه بدوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این درخواست موافقت کرده اما نیاز به یکسری کارهای فنی و تخصصی دیگر برای طرح موضوع در شعبه تجدید نظر است”.

اسلامی بیان کرد: “تا پایان هفته آینده جلسه تجدیدنظر با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس دانشگاه علوم پزشکی، نماینده کارگران و کارفرمایان تشکیل و این موضوع بررسی می شود”.

تجمع شهروندان لواسان

به گزارش فارس،امروز شنبه ۱۲ بهمن ماه، حدود۱۰۰ نفر از مردم محله نجارکلا لواسان در اعتراض به زمین‌خواری تپه سرخه در مقابل بخشداری و شهرداری لواسان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، در این تجمع، مردم نسبت به سد معبر، ایجاد مزاحمت و انسداد راه توسط زمین‌خواران تپه سرخه و سکوت مسولان شهرداری لواسان اعتراض کردند.

عزت‌الله خان محمدی، فرماندار سابق شمیرانات در سال ۹۶، قصور اداره ثبت را دلیل صدور سند برای ۲۱ هکتار از اراضی تپه سرخه لواسان عنوان می‌کند.

وی ارزش ریالی زمین‌های تپه سرخه را حدود هزار میلیارد تومان اعلام می‌کند.

مردم نجار کلا می‌گویند، زمین‌خوران با انسداد یک‌ راه آسفالت و شناخته شده و ایجاد گیت مانع استفاده از قبرستان موقوفه بالادست این محدوده می‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید