خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه انقلاب دو شهروند را مجموعا به ۱۵ سال حبس محکوم کرد

دادگاه انقلاب دو شهروند را مجموعا به ۱۵ سال حبس محکوم کرد

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۳ دی ماه، مبین مرادی، شهروند اهل کرمانشاه توسط دادگاه انقلاب این شهر به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین یک شهروند اهل مریوان به نام پشتیوان افسر نیز توسط دادگاه انقلاب به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده است. این شهروندان در جریان اعتراضات آبان ماه به صورت جداگانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۳۹۸، مبین مرادی توسط دادگاه انقلاب کرمانشاه به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه این شهروند “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” عنوان شده است.

مبین مرادی از اهالی کرمانشاه پیشتر در جریان اعتراضات مردمی آبان ماه بازداشت شده و در تاریخ ۱۸ آذر ماه با تودیع قرار ۲۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

همچنین طی روزهای گذشته، پشتیوان افسر، شهروند اهل مریوان نیز توسط دادگاه انقلاب این شهر به تحمل ۹ سال حبس تعزیری محکوم شده است. اتهام وی “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” عنوان شده است.

بر اساس این گزارش وی نیز در تاریخ ٢٨ آبان‌ماه توسط نیروهای سپاه پاسداران بازداشت و در تاریخ ٢٣ آذرماه با تودیع وثیقە‌ ۴۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ معترضان در واکنش به افزایش قیمت بنزین در شهرهای مختلف به خیابان آمدند. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در روز اول جمعه ۲۴ آبان ماه در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز دوشنبه ۴ آذرماه، آمار بازداشتی های اعتراضات اخیر را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد.

نسخه کامل گزارش هرانا از این اعتراضات را تحت عنوان “آبان خونین” می‌توانید در این لینک مطالعه کنید.

هرانا همچنین در تاریخ ۲ دی ماه در گزارشی جداگانه با عنوان “گلوله و عفونت؛ بحران زخمی‌های اعتراضات آبان ماه” به وضعیت شماری از زخمی شدگان در جریان اعتراضات آبان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید