خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران، گروهی از سرباز معلمان، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی و شماری از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز  دوشنبه ۲۵ آذرماه، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در تهران نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود در میدان کاج این شهر، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از حدود سه سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع سرباز معلمان در تهران

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۲۵ آذرماه، گروهی از سرباز معلمان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را اعتراض به صدور بخشنامه استخدام سرباز معلمان بین سال‌های ۱۳۷۹ تا ۱۳۹۱ عنوان کرده و گفتند که با توجه به کمبود معلم در کشور، ما خواستار استخدام در آموزش و پرورش بصورت حق التدریس هستیم.

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، تجمع کردند.

به گفته آنها، شهرداری دستمزد ماه‌های مهر و آبان کارگران را پرداخت نکرده و در شرایط فعلی که دو ماه حقوق طلبکاریم، با پرداخت نشدن حقوق آذر ماه نگران افزایش معوقات مزدی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم.

به گفته کارگران شهرداری کوت عبدالله، دست‌کم ۵۰  نفر در بخش فضای سبز شهر مشغول کارند و شهرداری هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات‌ ما کارگران ندارد.

بر اساس ادعای کارگران شهرداری کوت عبدالله، جدا از دو ماه مزد معوقه، آنها از زمان پیمانکار پیشین نیز ۵ ماه حقوق و مزایا طلبکارند که تاکنون پرداخت نشده است.

این کارگران با ابراز نگرانی از وضعیت به وجود آمده، می‌گویند: “از مسئولان شهری و شهرستانی می‌خواهیم با درک همه مشکلاتی که در نتیجه عدم دریافت مزد برای مجموعه کارگران شهرداری به وجود می‌آید، در خصوص پرداخت حداقل بخشی از مطالبات مزدی ما اقدام کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید