خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  پوریا رسالتی از زندان مرکزی کرج آزاد شد

پوریا رسالتی از زندان مرکزی کرج آزاد شد

خبرگزاری هرانا – پوریا رسالتی، زندانی سیاسی در تاریخ ۱۸ آذرماه با پایان دوره محکومیت خود از زندان مرکزی کرج شد. آقای رسالتی زمستان سال گذشته توسط دادگاه انقلاب کرج به ۳ سال حبس محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به ۹ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۶ ماه از دوران محکومیت وی قابل اجرا بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پوریا رسالتی، زندانی سیاسی در تاریخ ۱۸ آذرماه ۱۳۹۸ با پایان دوره محکومیت خود از زندان مرکزی کرج آزاد شد.

 پوریا رسالتی، سال گذشته به دلیل “شعارنویسی” توسط مامورین اطلاعات سپاه بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی همراه با ضرب و شتم شدید به زندان مرکزی کرج منتقل شده بود.

آقای رسالتی زمستان سال گذشته توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

دادگاه تجدید نظر استان البرز در بهار امسال حکم صادره در مرحله بدوی را تائید و با تخفیف در مجازات وی را از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۶ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۶ ماه از دوران محکومیت وی از بابت اتهام “توهین به رهبری” قابل اجرا خواهد بود.

این زندانی همچنین در جریان روند دادرسی خود اجازه مطالعه پرونده و معرفی وکیل انتخابی را نداشته و طی مدت زمان حبس یک دوره نیز به مرخصی اعزام شده است. گفته می شود هم اکنون حدود یک ماه از دوران محکومیت آقای رسالتی باقی مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید