خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، شماری از بازنشستگان صندوق فولاد در اصفهان، جمعی از کارگران واحد صنعتی آذرآب اراک در مسیر ریل راه‌آهن شمال به جنوب این شهر، گروهی از سهامداران بازار پایه فرابورس در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد در تهران، تعدادی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان مدیریت این شرکت و گروهی از متقاضیان مسکن مهر اهواز در مقابل مصلای این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، شماری از بازنشستگان صندوق فولاد در اصفهان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان در خصوص مطالباتشان گفتند که خواستار رفع تبعیض و بهبود معاش بازنشستگان و همچنین بهبود کیفیت خدمات درمانی هستند.

این بازنشستگان از مسئولان درخواست دارند که در سال ۹۹ همسان‌سازی به سرانجام برسد. به همین منظور باید در لایحه بودجه سال بعد ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای همسان‌سازی بازنشستگان به صندوق فولاد بودجه داده شود.

ضرب و شتم کارگران آذرآب اراک در پی تجمع اعتراضی

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، جمعی از کارگران واحد صنعتی آذرآب اراک، در اعتراض به معوقات مزدی خود، در مسیر ریل راه‌آهن شمال به جنوب این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند و خواهان تعیین تکلیف سهامدار این شرکت شدند.

در جریان این تجمع مأموران نیروهای انتظامی با کارگران درگیر شده و معترضان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

این کارگران به عدم تعیین تکلیف وضعیت سهام‌داری شرکت و دریافت نکردن بخشی از معوقات مزدی مردادماه و دریافت نکردن دستمزد شهریور و مهرماه خود معترض هستند.

آنها با بیان اینکه به رسیدگی به مطالبات خود از طریق قانونی ادامه می‌دهند، افزودند: “بلاتکلیفی مدیریتی در آذرآب موجب رنجش خاطر کارگران شده است؛ از این رو بر خورد لازم می‌بینیم که از طریق برگزاری تجمع مسالمت‌آمیز صنفی حقوق خود را مطالبه کنیم”.

تجمع سهامداران بازار پایه فرابورس

به گزارش فارس، امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، شماری از سهامداران بازار پایه فرابورس، در مقابل ساختمان وزارت اقتصاد در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

اعتراض این افراد به نحوه اجرای قوانین بازار پایه است و این که چرا دامنه نوسان سهام اندک است و چرا تعداد حراج‌ها در هفته اندک است.

مسئولان فرابورس گفتند: “درصورت وجود صف خرید، تعداد حراج‌ها قابل افزایش و دامنه نوسان قیمت سهام در تابلوهای رنگی بازار پایه قابل تغییر است”.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، تعدادی از کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، دست از کار کشیده و برای بیست و هشتمین روز در مقابل ساختمان مدیریت این شرکت دست به تجمع زدند.

کارگران معترض مطالبات خود را بازگرداندن شرکت به بخش دولتی، آزادی تمامی همکاران بازداشتی خود، پایان دادن به پرونده سازی‌ها، برگشت به کار همکاران اخراجی بدون هیچ قید و شرطی و داشتن امنیت شغلی، عنوان کردند.

گفتنی است که دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸،به دلیل اخراج ۲۱ تن از همکارانشان آغاز شده است.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع متقاضیان مسکن مهر اهواز

به گزارش ایران اینترنشنال، روز جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸،گروهی از متقاضیان مسکن مهر اهواز در اعتراض به سال‌ها بلاتلکیفی، در مقابل مصلای این شهر تجمع کردند.

معترضان گفتند که ۱۰ سال پیش این زمین‌ها را قانونی خریده‌اند و به دلیل بالارفتن ارزش آن‌ها، مدیران استانی قصد دارند با سندسازی، آن‌ها را تصاحب کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید