خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  پوریا رسالتی در زندان مرکزی کرج؛ گزارشی از وضعیت یک زندانی سیاسی

پوریا رسالتی در زندان مرکزی کرج؛ گزارشی از وضعیت یک زندانی سیاسی

خبرگزاری هرانا – پوریا رسالتی، شهروند محبوس در زندانی مرکزی کرج در حال تحمل دوران محکومیت خود در این زندان است. وی زمستان سال گذشته توسط دادگاه انقلاب کرج به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده و این حکم در بهار سال جاری در مرحله تجدید نظر تائید و با تخفیف مجازات به ۹ ماه حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی ۶ ماه از دوران محکومیت وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پویا رسالتی، زندانی زندان مرکزی کرج در حال تحمل دوران محکومیت خود در این زندان است.

پویا رسالتی در زمستان سال گذشته توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

دادگاه تجدید نظر استان البرز در بهار سال جاری حکم صادره در مرحله بدوی را تائید و با تخفیف در مجازات وی را از بابت اتهام “توهین به رهبری” به ۶ ماه حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم کرد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۶ ماه از دوران محکومیت وی از بابت اتهام “توهین به رهبری” قابل اجرا خواهد بود.

وی سال گذشته به دلیل “شعارنویسی” توسط مامورین اطلاعات سپاه بازداشت و پس از بازجویی همراه با ضرب و شتم شدید به زندان مرکزی کرج منتقل شده بود.

به گفته یک منبع نزدیک به خانواده آقای رسالتی، “وی پس از اتمام بازجویی و در زمان انتقال به زندان مرکزی کرج در پی اثرات ناشی از ضرب و شتم توان راه رفتن و ایستادن روی پای خود را نیز نداشته است”.

این زندانی همچنین در جریان روند دادرسی خود اجازه مطالعه پرونده و معرفی وکیل انتخابی را نداشته و طی مدت زمان حبس یک دوره نیز به مرخصی اعزام شده است. گفته می شود هم اکنون حدود یک ماه از دوران محکومیت آقای رسالتی باقی مانده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید