خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه نسیم صادقی در تبریز برگزار شد/ بازداشت یوسف کاری در اردبیل

جلسه دادگاه نسیم صادقی در تبریز برگزار شد/ بازداشت یوسف کاری در اردبیل

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نسیم صادقی، شهروند اهل تبریز، روز جاری در دادگاه انقلاب این شهر برگزار شد. وی پیشتر طی ابلاغیه الکترونیکی به این دادگاه احضار شده بود. همچنین یوسف کاری، شهروند اهل اردبیل روز جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۲ شهریورماه ۹۸، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) برگزار شد.

این جلسه دادگاه روز جاری طبق ابلاغ قبلی در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز برگزار شده است.

نسیم صادقی در تاریخ ۳ شهریورماه طی ابلاغیه الکترونیکی جهت حضور در این دادگاه احضار شده و اتهام مطروحه علیه خانم صادقی در این ابلاغیه تبلیغ علیه نظام عنوان شده بود.

وی پیشتر در فرودین ماه سال جاری از بابت دو اتهام دیگر تحت عناوین “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” تبرئه شده بود.

لازم به یادآوری است نسیم صادقی پیشتر در تاریخ ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شده بود و روز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷ به زندان تبریز منتقل شده بود.

خانم صادقی پیش از انتقال از بازداشتگاه امنیتی به زندان تبریز، توسط شعبه ۱۹ بازپرسی دادیاری عمومی و انقلاب شهید بهشتی تبریز تحت عنوان “تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت خبری در فضای مجازی علیه نظام” تفهیم اتهام شده بود. این اتهام در مراحل دادرسی در قالب “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی”، “انتشار اکاذیب از طریق رایانه” و “عضویت در جمعیت های معارض کشور” علیه وی مطرح شد.

وی روز چهارشنبه ۹ آبان ماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی و تا پایان زمان دادرسی از زندان تبریز آزاد شده بود.

همچنین در گزارشی دیگر یوسف کاری، دیگر فعال ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی در میدان شریعتی شهرستان اردبیل بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

از دلایل بازداشت و محل نگهداری وی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاع دقیقی در دست نیست.

وی سال گذشته نیز در جریان برگزاری مراسمی در کوه سبلان به همراه تعدادی دیگر از شهروندان بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید