خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, اقلیت های دینی  >  امان الله بلوچی به اعدام و ۱۰ سال حبس محکوم شد

امان الله بلوچی به اعدام و ۱۰ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – امان الله بلوچی، روحانی اهل سنت محبوس در زندان زهدان به اعدام و ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم روز جاری به وی ابلاغ شده است. امان الله بلوچی مدرس یکی از مکتب‌ های حوزه علمیه کوه ون سرباز است که در تاریخ ۲۸ آبان ۹۴ توسط ماموران امنیتی بازداشت و با اتهامات امنیتی مواجه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امان الله بلوچی، روحانی اهل سنت محبوس در زندان زاهدان به ده سال حبس تعزیری و اعدام محکوم شده است.

این حکم صبح امروز سه شنبه ۵ شهریور ماه ۹۸ در زندان مرکزی زاهدان به وی ابلاغ شده است.

مولوی امان الله بلوچی مدرس یکی از مکتب‌های حوزه علمیه کوه ون سرباز همزمان با عبدالرحیم کوهی مدرس علوم دینی منطقه سرباز در تاریخ ۲۸ آبان ۱۳۹۴ توسط ماموران امنیتی بازداشت و با اتهامات امنیتی مواجه شدند.

مولوی امان الله بلوچی و عبدالرحیم کوهی قرار بود در فروردین‌ماه با تودیع قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شوند، اما آزادی آنها به دلیل افزایش میزان قرار وثیقه و عدم توانایی شان از تامین آن با مانع روبرو شده بود.

این دو زندانی که پیشتر جهت تشکیل پرونده و طرح اتهامات جدید به اداره اطلاعات منتقل شده بودند در تاریخ ۲۶ اردیبهشت‌ماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات زاهدان به زندان این شهر بازگردانده شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید