خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ساعت ۲۰:۰۱:۵۷

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عاطفه رنگریز برگزار شد

بازداشت شدگان روز کارگر؛ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات عاطفه رنگریز برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات عاطفه رنگزیز، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر امروز در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. خانم رنگریز در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت و در حال حاضر در زندان قرچک ورامین به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۸، عاطفه رنگریز از زندان قرچک به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب منتقل و جلسه دادگاه وی برگزار شد.

در این جلسه که به ریاست قاضی مقیسه برگزار شد قرار وثیقه ۲ میلیارد تومانی برای آزادی موقت خانم رنگریز تعیین شده است. از آنجایی که خانواده این شهروند بازداشتی امکان تامین آن را ندارند وی به زندان بازگردانده شد.

لازم به یادآوری است روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر، عاطفه رنگریز به همراه ده‌ها تن از شرکت کنندگان در تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مجلس در پی ورود نیروهای امنیتی و به خشونت کشیده شدن این تجمع بازداشت شدند.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، تعدادی دیگر از جمله عاطفه رنگریز، ندا ناجی و مرضیه امیری کماکان تحت بازداشت هستند. شب سه‌شنبه ۲۸ خردادماه نیز آنیشا اسداللهی، از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر که چند روز پس از بازداشت با تودیع قرار از زندان آزاد شده بود مجدداً بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. آنیشا اسداللهی در تاریخ ۲۱ تیرماه به بند زنان زندان اوین منتقل شد. پرونده وی هم‌اکنون در شعبه ۲ بازپرسی اوین تحت بررسی است.

روز دوشنبه ۸ مردادماه ۹۸، در پی بروز درگیری در زندان قرچک ورامین یاسمن آریانی، ندا ناجی، عاطفه رنگریز و سپیده قلیان توسط زندانیان جرائم عادی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و در پی این اتفاق خانم رنگریز به بهداری منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید