خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات  نادر فتوره چی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات  نادر فتوره چی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – نادر فتوره چی، نویسنده، مترجم و روزنامه‌نگار ایرانی، امروز از برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات و اخذ آخرین دفاعیاتش در دادگاه کیفری تهران خبر داد. پس از پایان جلسه و رسیدگی به شکایت محمد امامی، متهم اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان علیه وی، با قرار کفالتی که پیشتر تعیین و تودیع شده بود تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۵ مردادماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه نادر فتوره‌چی در شعبه ۲ دادگاه کیفری مجتمع فردوسی تهران برگزار شد.

نادر فتوره‌چی طی یادداشتی در صفحه کاربری خود در توییتر با اعلام این خبر گفت: “جلسه محاکمه امروز در شعبه دو کیفری مجتمع قدوسی برگزار شد و آخرین دفاع از بنده اخذ شد. نکته جالب آنکه در جلسه محاکمه امروز حتی وکلای محمد امامی نیز به دادگاه نیامده بودند و دادگاه تنها با حضور بنده برگزار شد”.

وی افزود: “قاضی پرسید که آیا قصد گرفتن «رضایت» از محمد امامی را ندارم که پاسخ بنده منفی بود و از طرف ایشان اعلام شد که حکم در زمان مقتضی صادر خواهد شد. با توجه به اینکه بنده از سال گذشته با کفالت پدرم آزاد شده بودم، امروز نیز پس از جلسه دادگاه با همان قرار آزاد شدم”.

وی در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه از احضار خود به این شعبه دادگاه با شکایت محمد امامی متهم اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان دایر بر اتهام نشر اکاذیب و توهین و افترا خبر داده بود.

آقای فتوره‌چی، در تاریخ ۲۸ مردادماه ۹۷، در پی شکایت محمد امامی علیه وی به شعبه سوم دادیاری دادسرای ناحیه ۳۱ تهران به دادگاه احضار و به علت عدم امکان تامین وثیقه بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی روز دوشنبه ۲۹ مردادماه ۹۷ از زندان آزاد شد.

این نویسنده پس از آزادی در تاریخ ۳۱ مردادماه در یادداشتی به تشریح شرایط بغرنج زندانیان محبوس در بند قرنطینه زندان تهران بزرگ پرداخته بود و گفت که “از اینکه از فشافویه آزاد شدم، عمیقا دچار عذاب وجدانم و فکر نمی‌کنم تا هرگز بتوانم شرایط دهشتناک «هم لباسی»هایم را فراموش کنم. با دیدن شرایط زندانیان فشافویه و آن چشم‌هایی که در ناامیدی و بوی تعفن و بی‌پناهی و قفس و نفس‌تنگی دودو می‌زدند، زخمی عمیق و کاری بر روحم وارد شد”.

این روزنامه نگار در تاریخ ۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، از بابت انتشار این یادداشت احضار و جلسه رسیدگی به اتهام “نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی” برای وی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کیفری تهران برگزار شد.

نادر فتوره‌چی، زاده ۱۳۵۶ در تهران، روزنامه‌نگار، مترجم و نویسنده ایرانی است. مقالات وی عموماً در خصوص مباحث سیاسی، هنری، اجتماعی و فلسفی است.

وی کار نویسندگی در مطبوعات را با روزنامه صبح امروز آغاز کرد و سابقه همکاری با روزنامه‌های “شرق، بهار، آفتاب امروز، دوران امروز، بنیان، توسعه و سرمایه” را دارد. او همچنین به عنوان سخنران با مؤسسه پرسش همکاری دارد.

.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید