خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا –  طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای رفسنجان، یزد و مشهد جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک کارگر ایرانی و یک کارگر چینی که در حادثه فروکروم رفسنجان مصدوم شده بودند، شب گذشته و عصر روز حادثه جان خود را از دست دادند.

کارگر خارجی چینی حادثه کارخانه فروکروم رفسنجان که بر اثر زبانه‌های آتش از کوره ذوب به همراه یک کارگر ایرانی دچار سوختگی شده بود، شب گذشته جان باخت.

در حادثه روز ۱۷ تیر ماه در کارخانه فروکروم شرکت تاپ اکو خاورمیانه واقع در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، دو کارگر ایرانی و چینی این شرکت دچار سوختگی شدید شدند. شدت سوختگی‌شان به حدی بود که کارگر ایرانی بنام احسان رفسنجانی عصر روز حادثه و کارگر چینی دیشب فوت کرد.

مرگ یک کارگر در یزد

به گزارش میزان، یک کارگر در استان یزد هنگام نصب کولر گازی دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد.

“منوچهر نصیری” با اعلام این خبر گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک مورد برق گرفتگی بلافاصله موضوع مورد بررسی قرار گرفت”.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد افزود: “در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد مرد جوانی در هنگام نصب کولر گازی بر اثر اتصالی برق دچار برق گرفتگی شد و جان باخت”.

نصیری با بیان این که جسد متوفی تحویل پزشکی قانونی شده است تصریح کرد: “تحقیقات بیشتر در این زمینه ادامه دارد”.

مرگ یک کارگر در مشهد

به گزارش ایلنا، رئیس ایستگاه سوم سازمان آتش‌نشانی مشهد از کشته شدن یک کارگر بر اثر ریزش دیوار زمین گودبرداری شده در این شهرستان خبر داد.

 محمدجواد سبحانی اظهار داشت: “صبح امروز چهارشنبه (۱۹ تیر ماه) براثر ریزش آوار دیوار مجاور زمین گودبرداری شده در خیابان ناصر خسرو در مشهد، یک کارگر مدفون شد”.

سبحانی افزود: “گروه‌های امدادی آتش‌نشانی سریعا پیکر بی‌جان این کارگر ۳۸ ساله را از زیر آوار بیرون کشیدند درحالی‌که متاسفانه در همان دقایق اولیه جان خود را از دست داده بود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید