خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  سیامک میرزایی به دادسرای اوین احضار شد

سیامک میرزایی به دادسرای اوین احضار شد

خبرگزاری هرانا – سیامک میرزایی، فعال ترک (آذربایجانی) محبوس در زندان اوین، طی روز جاری با دریافت ابلاغیه ای به دادسرای اوین احضار شد. بر اساس این ابلاغیه وی باید مورخ ۵ تیرماه در شعبه تعیین شده این دادسرا حاضر شود. آقای میرزایی به اتهام “عضویت در گروه و دستجات علیه امنیت داخلی” به تحمل ۳ سال حبس تعزیری و ۱ سال اقامت اجباری در شهرستان طبس محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۴ تیرماه ۱۳۹۸، سیامک میرزایی طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۶ دادسرای اوین احضار شد.

بر اساس این ابلاغیه وی باید ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۵ تیرماه ۱۳۹۸ در شعبه ۶ دادسرای اوین حاضر شود.

سیامک میرزایی

گفته می‌شود که احضار این فعال ترک در خصوص نحوه اجرای حکم یک سال تبعید وی به شهرستان طبس صورت گرفته است.

لازم به یادآوری است سیامک میرزایی در تاریخ ۲۳ تیرماه ۹۵، در پارس‌آباد مغان بدون ارائه حکم قضایی بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شد.

این فعال ترک سپس به استناد ماده ۴۹۹ قانون مجازات اسلامی مبنی بر “عضویت در گروه و دستجات علیه امنیت داخلی” به تحمل  ۳ سال حبس تعزیری و ۱ سال اقامت اجباری در شهرستان طبس محکوم شد. این حکم در اسفندماه ۹۶ توسط دیوان عالی کشور تایید شد.

آقای میرزایی در سال ۹۶ در اعتراض به کارشکنی‌های مکرر صورت گرفته در روند رسیدگی به پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده بود و پس از ۱۸ روز در تاریخ ۱۳ تیرماه ۱۳۹۶، با تحقق خواسته‌هایش به اعتصاب غذای خود پایان داده بود. وی همچنین در بهمن ماه سال گذشته نیز به مناسبت روز جهانی زبان مادری به همراه چهار زندانی دیگر دست به اعتصاب غذای ۵ روزه زده بود.

سیامک میرزایی دانشجوی محروم از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است که پیشتر در سال ۱۳۹۰ در خصوص پرونده دیگری به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید