خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرهای کوت عبدالله، کاشمر و اصفهان دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر مصدوم و ۲ کارگر جان خود را از دست دادند.  ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

‌به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز گذشته ۲۰ خرداد ۹۸، یکی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله به دلیل بیماری قبلی و عدم درمان به موقع، در حین انجام کار جان باخت.

به گفته یکی از همکاران او؛ این کارگر روز گذشته در حین کار دچار درد شدید شد که فوراً به بیمارستان منتقل شد اما پس از آن به منزل رفت که با بدتر شدن حالش به بیمارستان رجوع کرد اما درمان نتیجه نداد و جان باخت.

او می‌افزاید: “کارگر شهرداری چند روزی بود که به دلیل فشارهای عصبی ناشی از مشکلات مالی در حین کار بی‌حال و روانه بیمارستان می‌شد اما به دلیل نداشتن بیمه قادر به درمان نبود”.

به گفته این کارگر، واحد فضای سبز شهرداری کوت عبدالله حدود ۲۵۰ کارگر دارد که از اسفند ماه سال گذشته مطالبات مزدی آنها به تاخیر افتاده است. در عین حال پرداخت مطالبات مربوط به بیمه کارگران به تامین اجتماعی از مدتها قبل با مشکل روبرو شده است.

کوت عبدالله مرکز شهرستان کارون واقع در استان خوزستان است.

مرگ یک کارگر در کاشمر

به گزارش صدا و سیما، کارگر ۴۵ ساله کاشمری بر اثر برق گرفتگی جان خود را از دست داد.

فرمانده انتظامی کاشمر گفت: “این حادثه هنگام کار کردن این کارگر با دستگاه پیکور برق در پارک بانوان این شهرستان روی داد”.
سرهنگ باقری افزود: “اقدامات درمانی نیرو‌های امدادی برای نجات جان این کارگر نتیجه نداد و این کارگر در محل جان خود را از دست داده است”.

مصدومیت یک کارگر در اصفهان

به گزارش صداوسیما، یک کارگر مقنی بر اثر سقوط در چاه ۱۸ متری در اصفهان دچار مصدومیت شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: “امروز ماموران ایستگاه های شماره یک و سه آتش نشانی اصفهان ،پس از دریافت خبری مبنی بر گرفتار شدن کارگر ۴۳ ساله در داخل چاه ۱۸ متری خیابان نظر شرقی به محل حادثه اعزام شدند “.

فرهاد کاوه آهنگران افزود: “پای این کارگر که در ارتفاع ۱۳ متری چاه بین دو گوم محبوس بود، با تلاش دو ساعته آتش نشانان خارج شد” .

وی با اشاره به اینکه هم اکنون حال عمومی این کارگر مساعد است گفت: “با وجود اینکه بارها از شهروندان خواسته شده تا از تجمع در محل های حادثه خودداری کنند و باعث کند شدن فعالیت های امدادی نشوند، اما بازهم شاهد تصاویری دلخراش از حضور مردم بر سر صحنه حوادث به منظور فیلمبرداری و عکاسی هستیم “.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید