خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  احضار یک روحانی و یک طلبه اهل سنت به اداره اطلاعات راسک

احضار یک روحانی و یک طلبه اهل سنت به اداره اطلاعات راسک

خبرگزاری هرانا – مولوی عبدالجلیل نعمانی، روحانی اهل سنت بلوچ و مدیر مدرسه دینی «تعلیم القران گران» در شهر سرباز طی تماس تلفنی به اداره اطلاعات راسک احضار شده‌ است. طی این احضار از وی خواسته شده طی روز جاری به همراه یکی از طلبه‌های مدرسه به نام بلال خندان در ستاد خبری راسک حاضر شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه ۹۷، مامورین اداره اطلاعات در تماسی به مولوی عبدالجلیل نعمانی از وی خواست به همراه بلال خندان طلبه این مدرسه در ستاد خبری راسک حاضر شود.

مولوی عبدالجلیل نعمانی یکی از علمای شهرستان سرباز و مدیر مدرسه دینی «تعلیم القران گران» است.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر گفت: “بارها مدرسین و طلبه های این مدرسه برای فشار بر مولوی نعمانی، احضار و مورد بازجویی و حتی مورد بازداشت قرار گرفته اند”.

به گفته این منبع : “مدرسه دینی گران سرباز یکی از مدرسه های فعال در شهرستان سرباز است و علت فشار وزارت اطلاعات بر این روحانی بلوچ و مدرسه اش، فعالیت های دینی و مدنی اش و اعتراض هایش علیه نقض حقوق شهروندان توسط ارگانهای امنیتی و دولتی است”.

از دلایل احضار این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

خرداد ماه سال جاری دو مدرس این مدرسه در جاسک بازداشت، که پس از ۶ ماه با قید وثیقه آزاد شدند.

پیش از این نیز خود مولوی عبدالجلیل نعمانی به علت دفاع از مولوی فضل الرحمن کوهی در زمان بازداشت موقتش از طرف اطلاعات مورد تهدید قرار گرفته بود.

راسک یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید