خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  محمد صالح شهدادزهی به زندان رجائی شهر کرج منتقل شده است

محمد صالح شهدادزهی به زندان رجائی شهر کرج منتقل شده است

خبرگزاری هرانا – محمدصالح شهدادزهی پس از گذشت یک سال و پنج ماه حبس از زمان بازداشت، بدون اعلام قبلی از زندان مرکزی زاهدان به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، محمد صالح شهدادزهی در تاریخ ۱۷ تیر ۱۳۹۶، در شهرستان ایرانشهر توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد و علیرغم گذشت ۱۷ ماه که در زندان زاهدان بلاتکلیف در حبس نگه داشته شده بود، بدون اطلاع قبلی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده است.

پیشتر به خانواده وی اطلاع داده شده بود، که پرونده “محمد صالح” از اول پیگیری و به قاضی دیگری سپرده خواهد شد.

تاریخ دقیق و علت انتقال نامبرده تاکنون مشخص نشده است.

پیشتر یکی از نزدیکان آقای شهدادزهی گفته بود: “وزارت اطلاعات مدت ۷ ماه آقای شهدادزهی را در بازداشتگاه اطلاعات تحت شکنجه قرار داده تا با اجبار بگوید مرتکب “قتل یک نیروی بسیج” به نام سجادی شده است”.

وی افزود: “محمد صالح هیچ شاکی خصوصی ندارد و قاضی پرونده برای آزادی وی با وثیقه ۱۸۰ میلیون تومان موافقت کرد اما وزارت اطلاعات مانع شده و مجددا وثیقه لغو شد”.

این منبع ادامه داد: “وزارت اطلاعات در جلسه دادگاه اجازه حضور وکیل را نداده و به وکیل پرونده گفتند دیگر حق نداری به این پرونده رسیدگی کنی و قاضی پرونده به خانواده زندانی یاد شده گفته پرونده از نظر بنده بدون مورد است اما وزارت اطلاعات اجازه نمی دهد”.

لازم به اشاره است که هرانا پیشتر در گزارشی از انتقال چهار زندانی محبوس در بند ۳ زندان زاهدان ازجمله “محمد صالح شهدادزهی” به تهران و به مکانی نامعلوم خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید