خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صدور حکم حبس برای یکی دیگر بازداشت شدگان اعتراضات مردادماه در تهران

صدور حکم حبس برای یکی دیگر بازداشت شدگان اعتراضات مردادماه در تهران

خبرگزاری هرانا – یکی دیگر از بازداشت‌شدگان اعتراضات مردادماه سال جاری در تهران به نام “بهروز زارع” در تاریخ ۱۴ آبان‌ماه توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی که هم اکنون در زندان اوین در حال تحمل حبس است پیش از انتقال به این زندان به مدت دو ماه در بازداشتگاه وزارت اطلاعات نگهداری شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۴ آبان‌ماه ۹۷ بهروز زارع از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع نزدیک به بهروز زارع به گزارشگر هرانا گفت: “بهروز زارع در تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۷ در جریان اعتراضات مردمی در شهر تهران بازداشت شده بود و پس از آنکه حدود ۲ ماه در بازداشتگاه اطلاعات نگهداری شده بود ماه گذشته به اندرزگاه ۴ سالن ۳ زندان اوین منتقل شده است. وی در تاریخ ۱۴ آبان‌ماه توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است”.

وی همچنین افزود: “بهروز زارع در زمان بازداشت در بازداشتگاه های ۲۰۹ و ۲۴۰ وزارت اطلاعات نگهداری شده و پس از انتقال به زندان اوین توسط در ابتدا توسط شعبه ۷ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی شاه محمدی به اتهامات اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت داخلی و  توهین به رهبری تفهیم اتهام شده بود”.

پیش‌تر نیز ۲۴ تن از بازداشت شدگان اعتراضات مردادماه در تهران توسط قوه‌ی قضاییه‌ی ایران جمعاً به ۲۵ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شده بودند. این افراد از حق داشتن وکیل محروم بودند.

در تاریخ ۹ مردادماه سال جاری شماری از مردم در اعتراض به مشکلاتی نظیر شرایط بد اقتصادی، بیکاری، گرانی و افزایش نرخ ارز اقدام به برگزاری راهپیمایی‌های اعتراضی کردند که این اعتراضات تا چند روز پس از آن در شهرهای دیگر کشور نیز ادامه داشت.

هرانا پیشتر در مردادماه سال جاری در چند گزارش به همراه ویدئو از این اعتراضات خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید