خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام, اندیشه و بیان  >  یک زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به اعدام محکوم شد

یک زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه به اعدام محکوم شد

خبرگزاری هرانا – محی‌الدین ابراهیمی، زندانی سیاسی محبوس در زندان ارومیه توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به اتهام همکاری با یکی از احزاب کرد اپوزیسیون به اعدام محکوم شد. این زندانی پیش از نیز سابقه بازداشت و حضور در زندان دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی ارومیه، توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب این شهر به ریاست قاضی علی شیخ‌لو به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” به اعدام محکوم شد.

هویت این زندانی “محی‌الدین ابراهیمی” اهل روستای آلکاو از توابع شهر اشنویه، ۴۳ ساله، از بند ۱۲ زندان ارومیه توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع نزدیک به این زندانی ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “آقای ابراهیمی در روز اول آبان‌ماه سال گذشته در مرز ایران و عراق پس از شلیک مستقیم به پایش به اتهام همراه داشتن مشروبات الکلی بازداشت شد که یک عدد بی‌سیم هم همراه او کشف شد، او در تاریخ اول مهرماه سال جاری به اتهام “همکاری با احزاب کرد مخالف نظام” بدون اینکه پیشتر راجع به این اتهام مورد بازجویی و تفهیم اتهام قرار گیرد به اعدام محکوم شده است”.

این منبع افزود: “در دادگاه مذکور حکم وی صرفا به صورت شفاهی به وی ابلاغ شده و دادنامه‌ای جهت اعتراض به حکم نیز به ایشان داده نشده است”.

محی الدین ابراهیمی به دلیل اینکه در زمان بازداشت به ضرب سه گلوله زخمی شده بود مدت زیادی از حبس کنونی خود را در بهداری زندان تحمل ایام کرده است و صرفا از ابتدای شهریور ماه به بند عمومی منتقل شده است.

آقای ابراهیمی سال ١٣٨٩ نیز به اتهام “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام” توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بعد از ۱۱ ماه حبس در زندان مرکزی ارومیه از اتهامات مطروحه  تبرئه‌ و آزاد شد. این زندانی سپس در سال ۹۳ نیز به همین اتهام دستگیر شده بود که بعد از یک ماه بدلیل نبودن مدارک پرونده مختومه اعلام و آزاد شد.

لازم به ذکر است بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین‌الملل، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید